Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkanocna
1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Módlmy się, aby również w naszych rodzinach rodziły się powołania wśród chłopców i dziewcząt.
 
2. Jutro w kościele Chrystusa Króla o godz.18 Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, natomiast za dwa tygodnie w Niedzielę 21maja w naszej parafii będzie miała miejsce I Komunia św. Zarówno młodzież jak i dzieci polecamy waszej modlitwie, aby udzielone im duchowe dary obficie w nich owocowały.
 
3. Z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich i 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na Błoniach Jasnogórskich w sobotę, 13 maja o godz.14:00 odbędzie się uwielbienie Boga wraz z Maryją Królową Polski.
 
3. W najbliższą sobotę 13 maja  naszej Bazylice rozpoczniemy cykl 6-ciu comiesięcznych Nabożeństw Fatimskich. O godz. 18.30 Msza św. z kazaniem, a po niej Różaniec Fatimski.
 
4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Oddział Okręgowy w Rzeszowie, zapraszają na Konferencję Biblijną  „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego” w dniu 13 maja 2017 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach. Rozpoczęcie  o godz. 9.30. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl
 
5. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka i Episkopatu Polski,   zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, w przyszłą Niedzielę Wielkanocną,  14 maja,  w parafiach naszej diecezji parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na pomoc dla Syrii, a zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
 
6. Gorąco zapraszamy do udziału  w Nabożeństwie Majowym odprawianym w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 18.
 
7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy:
- jutro uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski
- w piątek św. Leopolda Mandicia.
 
8. W każdy czwartek podczas wieczornej Mszy św. w Bazylice zapraszamy do wspólnego  odmawiania Nieszporów z Liturgii Godzin.
 
9. W sklepiku klasztornym można zakupić prasę katolicką i Pismo św., także kieszonkowe. Zapraszamy też do kawiarenki przy Ogrodach gdzie można napić się dobrej kawy i zjeść smaczne lody, a także zakupić zioła i leki bonifraterskie oraz benedyktyńskie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.