Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się w intencji młodych ludzi, aby odpowiadali na głos Boga wzywający ich do pójścia za Nim w stanie kapłańskim i zakonnym. Powierzajmy także kleryków oraz kandydatów na braci i siostry zakonne prosząc dla nich o łaskę wytrwania w powołaniu.
 
2. Nasza Prowincja Zakonna przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u któregokolwiek z Ojców pracujących w naszym klasztorze.
 
3. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie „Męskiej Grupy”. Zainteresowani zgromadzą się przy furcie klasztornej na korytarzu „Męki Pańskiej” i stamtąd udadzą do salki młodzieżowej.
 
4. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00 w ramach nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
5. We wtorek zapraszamy na specjalne spotkanie w ramach katechez audiowizualnych, pt. „Cristiada – zakazana historia”. Naszym gościem będzie Pablo José Barroso (czyt. Pablo Hose Barozo), producent filmowy, który opowie o wydarzeniach w Meksyku, które stały się kanwą dla filmu, a także o tym, dlaczego „Cristiada” jest dla wielu środowisk tak bardzo niewygodnym filmem.
 
6. Jednocześnie przypominamy, że film można ciągle oglądać w kinach „Helios”, a od przyszłego piątku – także w kinie „Zorza”.
 
7. „Grupa Biblijna” spotyka się w każdy czwartek w sali młodzieżowej. Chętnych do udziału serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00.
 
8. „Teatr Młodych” wystawi dwa krótkie przedstawienia: „Matka i córka” Tomasza Manna oraz „Chrystus połamany” Ramona Romano. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę o 13.00 w auli bł. Jana Pawła II. Spektakl będzie trwał 40 minut.
 
9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
-   we środę – wspomnienie św. Fidelisa, prezbitera i męczennika;
-   we czwartek – święto świętego Marka Ewangelisty.
 
10. Odpowiadając na prośby wielu sympatyków naszego Sanktuarium, którzy chcą mieć w swoich domach kopię figury Matki Bożej Rzeszowskiej bez wotywnej sukienki, informujemy, że przyjmujemy zapisy na nowe figurki, odlewane z masy marmurowej i ręcznie malowane. Figurki są dość drogie, dlatego będą przygotowywane wyłącznie na zamówienie. Czas oczekiwania wynosi od 2 do 4 tygodni (w zależności od ilości zamówień). Figurki można oglądać i zamawiać w kiosku klasztornym.
 
11. W związku z dużym zainteresowaniem miesięcznikiem „Egzorcysta” do kiosku klasztornego sprowadziliśmy archiwalne numery tego czasopisma. Zachęcamy także do nabywania „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” z diecezjalnym dodatkiem.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.