Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się w intencji młodych ludzi, aby odpowiadali na głos Boga wzywający ich do pójścia za Nim w stanie kapłańskim i zakonnym. Powierzajmy także kleryków oraz kandydatów na braci i siostry zakonne prosząc dla nich o łaskę wytrwania w powołaniu.
 
2. Nasza Prowincja Zakonna przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać u któregokolwiek z Ojców pracujących w naszym klasztorze, a także kontaktując się z naszym duszpasterstwem powołaniowym za pośrednictwem strony www.powolanie.bernardyni.pl
 
3. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00 w ramach nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
4. Natomiast wieczorem o g. 19.15 będzie miała miejsce 50. katecheza audiowizualna, pt. „Wirtualna wiara”. Gościem spotkania będzie znawca sekt i nowych ruchów religijnych ks. prof. Andrzej Zwoliński. Po katechezie na wszystkich czekać będziemy ze słodkim upominkiem z okazji małego jubileuszu „Katechez Audiowizualnych”.
 
5. Przy tej okazji chcemy podzielić się wielką radością. Już 3 czerwca wieczorem w ramach kolejnej katechezy gościć będziemy Floribeth Mora Diaz, Kostarykankę uzdrowioną za wstawiennictwem Jana Pawła II. Ponieważ spodziewamy się dużej rzeszy zainteresowanych, na placu św. Jana z Dukli przed Bazyliką zostanie zainstalowany telebim, na którym śledzić będzie można przebieg spotkania w kościele. Po katechezie pani Diaz spotka się też z wiernymi, którzy nie zmieszczą się w Bazylice.
 
6. We środę o 19.15 rozpocznie się drugie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiaryprowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i Witka Wilka. Będzie to też ostatnia okazja, aby dołączyć do grona osób uczestniczących w tych rekolekcjach.
 
7. W piątek, 16 maja wgodzinach od 8.30 do 15.00 wUrzędzie Marszałkowskim odbędzie się konferencja „Naprotechnologia w leczeniu niepłodności”. Zapraszamy pracowników służby zdrowia, a także osoby i pary małżeńskie, zainteresowane naturalną regulacją narodzin, lub mające trudności z poczęciem dziecka. Liczba miejsc jest ograniczona. Informacja o możliwości zgłoszeń znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
 
8. Wspólnota Najświętszego Serca Pana Jezusazaprasza wszystkich chętnych na spotkanie formacyjne w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego w piątek o g. 19.00. Grupą opiekuje się o. Radosław Gulba.
 
9. W przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie I komunię świętą. Uroczystość odbędzie się o g. 12.00. Ławki z przodu kościoła zostaną zarezerwowane dla rodziców pierwszokomunijnych dzieci.
 
10. Wszystkim osobom przygotowującym się do zawarcia sakramentu małżeństwa przypominamy, że wdniach od 30 maja do 1 czerwca odbędą się trzydniowe rekolekcje dla narzeczonych organizowane przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę o 17.00. Rekolekcje stanowią alternatywną formę kursu przedmałżeńskiego. Zainteresowani mogą zapoznać się ze szczegółami na plakacie w przedsionku kościoła lub u o. Amosa. Zapisy pod numerem telefonu i adresem e-mail podanych na plakacie.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.