Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszki na rzecz misji w kwocie 3510 złotych.
 
2. W sobotę zmarła Pani Maria Bajorska, zam. przy ul. Marzsałkowskiej. Ponad 30 lat przynależała do FZŚ i była jego przełożoną, przez ponad 20 lat była przewodniczącą Parafialnej Caritas. Była osobą oddaną Bogu i ludziom; uczynna, rozmodlona i zatroskana szczególnie o biednych. W poniedziałek o godz. 15 odbędzie się jej pogrzeb w rodzinnej Muninie k/Jarosławia. Organizujemy autokarowy wyjazd na jej pogrzeb. Tych, którzy chcieliby udać się do Muniny, aby ją pożegnać, prosimy o zapisanie się po Mszy św. w zakrystii. W naszej Bazylice Msza św. w int. zmarłej Marii Bajorskiej zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.30.

3. Gorąco dziękujemy naszej Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, która wczoraj kwestowała przy supermarkecie na rzecz ubogich. Do końca Wielkiego Postuprzy ołtarzu św. Franciszka będzie znajdował się kosz na trwałe art. spożywcze i środki czystości dla potrzebujących. Są jeszcze do zabrania skarbonki wielkopostne, do których można zbierać jałmużnę, a w naszym kiosku zakupić baranki wielkanocne.
 
4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne radio VIA.
 
5. Czas szybko ucieka i wkrótce rozpoczniemy przygotowywanie do W. Tygodnia. Przy ołtarzu św. Antoniego znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za złożone ofiary.

6. Kino „Helios” zaprasza na projekcję filmu „Bóg nie umarł”. Jest to bardzo wartościowy film, dotykający spraw wiary w Boga.
 
7. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Rzeszowie przy ul. Rejtana 30 ogłasza nabór na nowy rok szkolny do pierwszych klas integracyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego i VII Gimnazjum. Dyrekcja i nauczyciele zapraszają w dniu 13 kwietnia na dzień otwarty Szkoły. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach znajdujących się pod chórem.
 
8.Podobnie jak w poprzednich latach organizowana jest „Ekstremalna Droga Krzyżowa”, która wyruszy od rzeszowskiej Fary 20 marca o godz. 18.00. Trasy do Czudca (43 km), Leżajska (51 i 63 km) i Borku Starego (47 km).
 
9. W najbliższy czwartek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W parafii na Staromieściu odpust. W tym dniu przypadają imieniny naszych współbraci: o. Józefa Krawca i o. Józefa Wręczyckiego, którym składamy najlepsze życzenia i dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium.  Wszystkich, którzy chcieliby modlitwą objąć solenizantów, zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 7.00.
 
10. W dniu 24 marca przypada uchwalony przez Parlament Polski w 2004 roku Narodowy Dzień Życia. Zaś w dniu 25 marca w Kościele przeżywamy Dzień Świętości Życia -porządek Mszy św. świateczny. Podczas Mszy św. wieczornej będzie można rozpocząć duchową adopcję poczętego dziecka. Deklaracje do złożenia adopcji można zabrać z pulpitu pod chórem. W tym dniu przypada także kolejna rocznica ustanowienia diecezji rzeszowskiej.
 
11. Już dzisiaj gorąco zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium, które tradycyjnie rozpoczną się w V Niedzielę W.P., czyli 22 marca a zakończą 25 marca w uroczystość Zwiastowania NMP. Porządek rekolekcji zamieszczony jest na plakacie i na stronie internetowej klasztoru.
 
12. Niestrudzenie zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w których rozważamy najistotniejsze tajemnice naszej wiary. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice rozważane jest: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci ma miejsce w każdy piątek o godz. 17.00, a z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewane są w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30. 
 
13.Gościmy dziś w naszej Bazylice diecezjalne animatorki dzieła Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, które teraz w krótkim komunikacie przybliżą nam charyzmat tego Dzieła.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.