Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1.      Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zesp. Caritas rozprowadza tzw. „Kaziukowe (dobre) Serca” na cześć św. Kazimierza Królewicza. Dochód przeznaczony jest na fundusz pomocy polskiej młodzieży z Ukrainy, Białorusi i Gruzji, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Caritas rozprowadza też baranki wielkanocne, aby pomóc w leczeniu dzieci.
 
2.      Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie i naszej Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za pomoc przy zbiórce żywności przy sklepie „Biedronka”.
 
3.      Od jutra do środy w naszej parafii trwać będąrekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Przypominamy, że w każdej szkole w różnych terminach odbywają się wielkopostne rekolekcje. Bardzo prosimy rodziców, by dzieci wzięły w nich udział.
 
4.      Przeżywamy Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. W naszej Bazylice przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, każdego dnia pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do odmawianiaKoronki do Bożego Miłosierdzia w Cudownej Kaplicy M.B. Rzeszowskiej przed Najśw. Sakramentem każdego dnia o godz. 15.
 
5.      Pod chórem są foldery które przybliżają istotę Roku Miłosierdzia i mówią o duchowych zadaniach i ich owocach. Prosimy, aby je zabrać do domu i pochylić się nad ich treścią. Natomiast w naszym kiosku można za 10 złotych zakupić książkę pt.: „ Miłosierni jak Ojciec” odpowiadającą na pytanie: dlaczego i jak mam się spowiadać. Znajdziemy też w niej o nawróceniu  Chestertona (czyt.Czestertona) i papieża Franciszka, oraz spojrzeniu na sakrament spowiedzi w ujęciu świętych: o. Pio, św. Leopolda czy bł. Matki Teresy z Kalkuty. Warto zakupić.
 
6.      Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.Pan Jezus powiedział do S. Faustyny:  „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki, większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych Ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz369). W naszej BazyliceDroga Krzyżowa odprawiana jestw poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00., oraz dla dzieci i 17 i młodzieży o 19.10. Gorzkie Żale w Niedziele o godz. 17.30.
 
7.      Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe art. spożywcze dla potrzebujących, a także skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8.      Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i klasztoru.
 
9.      W przyszłą Niedzielę w naszej Bazylice rozpoczynają się rekolekcje dla dorosłych, które głosił będzie kanclerz rzeszowskiej Kurii, ks. Prof. Jerzy Buczek. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach św., natomiast nauki stanowe po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek – dla mężczyzn, we wtorek – dla kobiet, a w środę – dla członków grup apostolskich. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Już dziś gorąco prosimy, aby w tym Roku Łaski, wszyscy wzięli udział w duchowych ćwiczeniach wielkopostnych.
 
10.   Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, a także specjalną monetę: talar wybity przez mennicę na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.
 
11.  Dzisiaj jeszcze zapraszamy na wspólne śpiewanie Gorzkich Żali o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.