Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium gościmy O. Narcyza Klimasa OFM, który na wszystkich Mszach św. głosi kazania. Od 1988 roku związany jest z Ziemią św., gdzie studiował a obecnie jest profesorem uniwersyteckim w Jerozolimie. Po Mszy św. przy głównym wyjściu Bazyliki można będzie zakupić szczególną książkę jego autorstwa pt.: „ Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku”.
 
2. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, natomiast w przyszły poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 
3. Ponawiamy nasze gorące zaproszenie do udziału w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższą Niedzielę 2 kwietnia, a zakończymy w środę 5 kwietnia wieczór. Rekolekcje te mają szczególny charakter, bowiem będą one czasem intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym osobistym życiu, w naszych rodzinach i naszej społeczności w której żyjemy i pracujemy. Bardzo prosimy, abyście wychodząc ze świątyni zabrali ze sobą do domu program tych rekolekcji i wzięli w nich liczny udział. Pogłębianie i ożywianie wiary również poprzez rekolekcje jest naszym obowiązkiem moralnym.
 
4. Duszpasterstwo Harcerzy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza harcerzy ZHP, ZHR i Skautów na Drogę Krzyżową na Górę Magdalenkę  w Malawie, 31 marca. Wyjście z rzeszowskiej fary o 19 00. Szczegóły i informacje u ks. Wojciecha Środonia.
 
5. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w dniu 7 kwietnia organizowana jest z Rzeszowa w kilku kierunkach.  Rozpoczęcie w kościele garnizonowym p.w. Matki Bożej Królowej Polski o godz. 20, skąd nastąpi wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno, Łańcut, Dynów, Sędziszów Młp. Więcej informacji na plakacie.
 
6. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne; Drogę Krzyżową: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00, oraz dodatkowo w piątek dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.10 i na Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.30.
 
7. W tym tygodniu w pierwszą sobotę kwietnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
8. Serdecznie dziękujemy uczniom Zespołu Szkół Nr 1 oraz Młodzieży Franciszkańskiej za pomoc w zbieraniu żywności zorganizowanej przez nasz Caritas przy sklepie „Biedronka”. Równocześnie informujemy, że do kosza przy ołtarzu św. Franciszka możemy składaćtrwałe art. spożywcze dla ubogich. Dzisiaj po Mszach św. Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne na stół świąteczny.
 
9. Tuż po rekolekcjach rozpoczniemy przygotowywać tzw. Ciemnicę i Boży Grób na religijne przeżywanie Triduum Paschalnego, będziemy wdzięczni za ofiary na kwiaty, które można złożyć do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego.
 
10. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Medjugorie w dniach od 13 do 20 maja tego roku. Wyjazd organizuje i zapisy prowadzi o. Zefiryn Mazur.
 
11. W tygodniu w sklepiku klasztornym będą w sprzedaży baranki wielkanocne, jak również promowana dzisiaj książka o Bożym Grobie w Jerozolimie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.