Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.. Zapraszamy na Msze święte z okolicznościowym kazaniem na godzinę 9.00 i 18.30.
 
2. We wtorek odbędzie się katecheza audiowizualna, pt. „Ojcostwo czy dziadostwo?”. Gościem spotkania będzie dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, a prywatnie ojciec dwóch synów – Franciszek Kucharczak. Na katechezę zapraszamy zwłaszcza młodych rodziców i osoby przygotowujące się do rodzicielstwa. Rozpoczęcie o 19.10.
 
3. Od środy swoje rekolekcje przeżywać będzie młodzież z Zespołu Szkół im. Towarnickiego w Rzeszowie. Młodzież i prowadzących rekolekcje powierzamy Waszym modlitwom.
 
4. Serdecznie zachęcamy do włączenia się do scholi, która stawia pierwsze kroki przy naszym Sanktuarium. Zapraszamy ludzi młodych obdarzonych dobrym słuchem i głosem. Spotkania zespołu odbywają się w auli bł. Jana Pawła II we czwartki po Mszy świętej wieczornej.
 
5. Przypominamy, że w soboty o 17.00 w auli bł. Jana Pawła II odbywają się spotkania grupy biblijnej, której celem jest nauka chrześcijańskiej medytacji Słowa Bożego.
 
6. W sobotę rozpoczynają się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Życia. Na 17.00 zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny, a potem na drogę krzyżową w intencji obrony ludzkiego życia. O 18.30 sprawowana będzie Msza święta, w czasie której nastąpi przyjęcie do Dzieła Duchowej Adopcji.
 
7. Za tydzień, w niedzielę, rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Prowadzić je będzie ks. Jacek „Wiosna” Stryczek, kapłan z Krakowa, duszpasterz akademicki i ludzi biznesu, inicjator m. in. „Szlachetnej paczki”. W niedzielę nauki rekolekcyjne głoszone będą na wszystkich Mszach świętych, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.30.
 
8. Oprócz rekolekcji ogólnych będą też prowadzone specjalne rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem: „Walczyć, kochać, wierzyć”. „Męskie rekolekcje” obejmą trzy spotkania oraz Drogę Krzyżową. Począwszy od 26 marca, w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy mężczyzn na spotkanie rekolekcyjne w Bazylice o godzinie 20.00. Natomiast w piątek w godzinach wieczornych udamy się na „Męską Drogę Krzyżową” z naszej Bazyliki do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. W przedsionku kościoła dostępne są ulotki informujące o „męskich rekolekcjach”. Można je zabierać i rozdawać znajomym. Bardzo nam zależy, aby jak najwięcej mężczyzn wzięło w nich udział. Więcej informacji o rekolekcjach można uzyskać na stronie internetowej www.rekolekcje.rzeszow.pl oraz na antenie Katolickiego Radia Via.
 
9. Już dzisiaj informujemy, że od 28 do 30 marca w naszym kościele odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo. Obok wymiaru duchowego rekolekcje te będą też okazją do poznania szkoły UNICEF, w której kształci się młodzież specjalnej troski.
 
10. Chorych z terenu naszej parafii, którzy korzystają z posługi sakramentalnej informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie miała miejsce tydzień wcześniej, czyli w sobotę 31 marca. Chorych, którzy nie mogą przystąpić do spowiedzi w kościele i którzy chcieliby skorzystać z posługi naszych Ojców prosimy zgłaszać w zakrystii.
 
11. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie jutro nieczynna. Zamiast tego proboszcz będzie dyżurował we wtorek od 16.00 do 18.00.
 
12. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu składali datki na rzecz misji. Zebraliśmy 2040 złotych. Bóg zapłać!
 
13. Dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę na rzecz pomocy ubogim w naszej parafii. Po każdej Mszy członkowie parafialnej „Caritas” zbierają datki do puszek, a przy ołtarzu św. Franciszka został wystawiony kosz na niepsujące się produkty żywnościowe.
 
14. Do puszki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 
15. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki poświęcone tematyce duchowości, kartki świąteczne, a także cukrowe baranki na stół wielkanocny.
 
16. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.