Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Wielkiego Postu
1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych w naszej Bazylice. Droga krzyżowa sprawowana jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki o 17.00, a młodzież o 19.10. Przypominamy, że za uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 
2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzić będzie o. Amos Smolarek. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji o 18.30, zaś samemu solenizantowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i otwarcia na Ducha Świętego.
 
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. We czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań o g. 18.30. W piątek Msze święte z kazaniem o 9.00 i 18.30. Nabożeństwa wynagradzające zostaną odprawione o 9.45 i 18.15. Spowiedź dzieci i Msza święta dla nich – o 16.00.
 
4. Bardzo zachęcamy, aby świątecznej spowiedzinie odkładać na ostatnią chwilę. Teraz można się jeszcze wyspowiadać bez długiego oczekiwania w kolejkach.
 
5. W najbliższą sobotę o g. 19.15 odbędzie się koncert dobroczynny dla Łukasza. W czasie koncertu będzie można usłyszeć wiele pieśni sakralnych, w tym „Ave Maria” w różnych interpretacjach. Dobrowolne datki zbierane podczas koncertu przeznaczone będą na leczenie ciężko chorego młodego człowieka.
 
6. W przyszłą niedzielę w naszej Bazylice rozpoczną się czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Nauki w niedzielę głoszone będą podczas wszystkich Mszy świętych, a w dni powszednie o 9.00 i 18.30. Równolegle z tymi rekolekcjami odbędą się też „3Męskie rekolekcje u Bernardynów”. Spotkania dla mężczyzn – w poniedziałek, wtorek i środę o 20.00. Rekolekcje prowadzić będzie ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Ulotki rekolekcyjnemożna zabierać z przedsionka kościoła i z półek pod chórem.
 
7. Do kosza przy ołtarzu św. Franciszka można składać niepsujące się produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla osób ubogich z naszej parafii, natomiast przy wyjściu z kościoła członkowie parafialnej „Caritas” sprzedają baranki cukrowe i świece. Dochód ze sprzedaży zostanie poświęcony na częściowe pokrycie kosztów leczenia ciężko chorych dzieci.
 
8. Do puszki obok ołtarza św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
 
9. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz książki poświęcone sprawom duchowym. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.W zeszłym tygodniu dla wielu osób zabrakło książki bł. Katarzyny Emmerich. Będzie ją można kupić jeszcze dzisiaj.
 
10. Wojewódzki Dom Kultury przy ul. Okrzei zaprasza na wystawę filatelistyczną, pt. „Jan Paweł II – droga do świętości”. Wystawa odbędzie się w dniach od 1 do 11 kwietnia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.