Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 63. Światowy Dzień Trędowatych.Dziękując Bogu za dar własnego zdrowia, pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczonych ciężką chorobą i różnymi epidemiami.

 
2.Przypominamy, że już od przyszłego tygodnia w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkanie GRUPY WSPARCIA – dla pacjentów onkologicznych, oraz dla osób które towarzyszą bądź opiekują się chorymi na nowotwór. Jest to bardzo roztropne, aby szukać oparcia i porady u specjalistów, którzy mogą nam w dźwiganiu tego trudnego krzyża pomóc.
Prowadzona terapia jest nieodpłatna, a kontakt do prowadzących zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz kościoła.
 
3. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego nazywane potocznie świętem M>B> Gromnicznej. Porządek w naszej Bazylice świąteczny, czyli Msze św. sprawowane będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30. Jest to zarazem 20. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. 2 lutego kończą się obchody Roku Życia Konsekrowanego.
 
4. W środę 3 lutego liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo gardła.
 
5. W piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszy św. poświęcenie soli, chleba i wody.
 
6. W sobotę wspomnienie męczenników: Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
 
7. W każdy czwartek zapraszamy na wspólne odmawianie Liturgii Godzin. Podczas Mszy św. Konwenckiej o 18.30, czyli koncelebrowanej przez naszą klasztorną wspólnotę, wraz z wiernymi odmawiamy Nieszpory z Liturgii Godzin.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godz. 17.30, młodzież  Zespołu Szkół Budowlanych w Rzeszowie wykona program słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu.
 
9. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych w parafii.
 
10. w naszym kiosku klasztornym można zakupić świece gromniczne na 2 lutego..
 
11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  
Marian – Józef Słowiak, zam. ul. M. Konopnickiej 12,
oraz Julia Stachowicz zam. ul. Ks. Jałowego 9
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.