Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Zwykła
1.Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o. Konstancjusz Makówka natomiast 3 lutego także o. Oskar Poździk, którzy posługują w naszym Sanktuarium. Składając im życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi polecamy ich Waszej modlitewnej pamięci.
 
2. Dziś także jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau,  Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy.Pamiętajmy w modlitwie o chorych.
 
3. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na ich stronie internetowej.
 
4. W Święto Ofiarowania Pańskiego (tzw. M.B. Gromnicznej), 2 lutego, w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.
W tym dniu w naszym Sanktuariumporządek Mszy św. świąteczny.
 
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I czw, pt i sob miesiąca wraz z okolicznościowymi nabożeństwami. W piątek spowiedź dla dzieci od 16.00 i Msza św. o 16.30. W sobotę odwiedzimy chorych w parafii z posługą sakramentalną.
 
 6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
- we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
- w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (prosimy o przyniesienie świec do poświęcenia)
 
7. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia.
 
 8. Zapraszamy dziś na wieczorne śpiewanie kolęd wraz z Uczniami Zespołu Szkół Nr 1 oraz Chóru Akademickiego.
 
Modlitwa za Ojczyznę…
Autor:AS / 2017-01-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.