Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Zwykła
1. Rozpoczęły się zimowe ferie szkolne. W związku z wyjazdami dzieci i młodzieży na obozy zimowe bardzo prosimy rodziców, by zadbali o uczestnictwo ich pociech w niedzielnych Mszach świętych.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje podpisy pod apelem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przyznania telewizji Trwam miejsca w cyfrowym multipleksie. W naszym kościele zebraliśmy 614 podpisów. Serdeczne podziękowania kierujemy do członków Akcji Katolickiej i Żywego Różańca, którzy poświęcili swój czas, aby wspomóc tę ważną akcję.

3. Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski oraz Koła Radia Maryja organizują w najbliższy wtorek przemarsz przeciw dyskryminacji mediów katolickich. Początek o godz. 12.00 Mszą św. w kościele Farnym w Rzeszowie, następnie przejście przed Urząd Wojewódzki, celem złożenia petycji do Premiera RP. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie.

4. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
  • we czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej; w tym dniu w naszym kościele obowiązywać będzie świąteczny porządek sprawowania Mszy świętych (6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30, 18.30); o 10.30 sprawowana będzie uroczysta Msza święta z okazji 16. Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.
5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W pierwszy piątek spowiadamy od 6.00 do 19.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi na godzinę 16.00, a potem na Mszę świętą o 16.30. W pierwszą sobotę przed południem w naszej parafii odwiedzamy chorych, zaś po Mszy świętej o g. 9.00 będzie miało miejsce nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a zwłaszcza tygodnika „Niedziela”. W tym tygodniu w dodatku rzeszowskim można przeczytać artykuł na temat katechez audiowizualnych prowadzonych w naszej Bazylice. Do tygodnika dołączona jest darmowa płyta DVD z zapisem katechezy z dr Wandą Półtawską na temat antykoncepcji, a w przyszłym tygodniu zostanie dołączona płyta poświęcona tematowi manipulacji w mediach.

7. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie prosi wszystkich o ostrożność, w związku z licznymi oszustwami, których ofiarami padały osoby w podeszłym wieku. Sprawcy, działający tzw. metodą na wnuczka, wyłudzali znaczne sumy pieniędzy, dzwoniąc do starszych osób i podając się za ich krewnych, najczęściej za wnuczka, prosili o pożyczenie pieniędzy, które w krótkim terminie oddadzą. Gdy osoba wyraziła zgodę na pożyczkę, oszust dzwoniąc kolejny raz informował, że nie może się zgłosić osobiście po pieniądze i prosi o przesłanie ich na konto, a jeżeli jest to niemożliwe, to przyśle kogoś znajomego. W ten sposób pieniądze przejmowała osoba nieznana. Prosimy o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie pożyczek. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że może mieć miejsce oszustwo, należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji, osobiście lub telefonicznie, pod nr 997 lub 112.

8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.