Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
4 Niedziela Zwykła
1. W poniedziałek 2 lutego przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.  Z tej okazji spotkanie Osób Konsekrowanych rozpocznie sie o godz. 9.30  w kościele Farnym w Rzeszowie, następnie procesyjne przejście połączone z niesieniem relikwii Założycieli poszczególnych Zakonów i Zgromadzeń do naszego Sanktuarium, gdzie odprawiona zostanie Msza św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji ks. bpa Jana Wątroby. Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o modlitwę za osoby konsekrowane. W tym dniu świąteczny porządek Mszy św.
 
2. W ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego, w dniu 8 lutego br., w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony będzie w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. 
 
3. Wśrodę, 11 lutego  będziemy przeżywać XXIII Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszej Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 
4. Do 15 lutego br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i urządzeń gospodarstwa domowego z dawnych czasów autorstwa Pana Józefa Woźniaka pt. Ocalić od zapomnienia. Wystawa będzie czynna od 7.30 do 19.30, zaś w niedziele i święta po każdej Mszy św.
 
5. Od 30 stycznia wydawany będzie radiowy serwis informacyjny poświęcony przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Autorem „Wiadomości Światowych Dni Młodzieży” jest zlokalizowane w Warszawie Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Cotygodniowe 4-5 minutowe audycje dostępne będą na platformie kdm.org.pl, a w jakości radiowej za pośrednictwem serwisu dźwiękowego Katolickiej Agencji Informacyjnej Audio KAI.
 
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W piątek powiedź dzieci od 16.00 i Msza św. dla nich o 16.30. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. z godz. 9.00 i o godz.18.15. W I sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, po której będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Przed południem odwiedzimy także chorych z posługa sakramentalną.
 
7. W czasie ferii zimowych popołudniowy dyżur spowiedzi będzie w godz.15.00-16.30
 
8. W liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego (poświęcenie gromnic)
- we wtorek – św. Błażeja, biskupa i męczennika (błogosławieństwo gardeł)
- w czwartek – św. Agaty, dziewicę i męczennicę (błogosławieństwo soli, chleba i wody)
- w piątek – św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników
- w sobotę – św. Koletę, dziewicę
 
9. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia, kalendarze i pamiątki z Sanktuarium.
 
10. O. Rafał wraz z Panem Michałem (organistą) zapraszają dzisiaj na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.