Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wiekiego Postu
1.Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które są bezpośrednim przygotowaniem do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje głosi nasz współbrat O. Paweł Furmanik, którego serdecznie witamy pośród nas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. od dzisiaj do środy włącznie. Ponadto jutro o 19.30, po Mszy św. wieczornej będzie wygłoszona nauka stanowa dla mężczyzn, a we wtorek wieczorem dla kobiet. W poniedziałek i wtorek porządek Mszy św. powszedni (6, 7, 8, 9, 18.30), w środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - porządek Mszy św. świąteczny (6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30). We wtorek spowiedź rekolekcyjna, która ma wielką wagę, bowiem uzdalnia nas, abyśmy w środę na zakończenie rekolekcji mogli zyskać odpust zupełny.  Porządek rekolekcji zamieszczony jest na plakacie i na stronie internetowej klasztoru.
Ofiary złożone na tacę we wtorek i środę przeznaczone będą na budowę kościoła w Wetlinie, gdzie obecnie pracuje nasz rekolekcjonista. Już z góry składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie tej niełatwej inwestycji dla wetlińskiej parafii w Bieszczadach.
 
2. We wtorek 24 marca przypada Narodowy Dzień Życia, podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o ochronę ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, a w środę 25 marca podczas Mszy wieczornej można będzie rozpocząć duchową adopcję poczętego dziecka. Deklaracje do złożenia adopcji można już dziś zabrać z pulpitu pod chórem i przynieść w środę.
 
3. 25 marca 1992 r. Jan Paweł II ustanowił 38 diecezji w Polsce, w tym naszą diecezję rzeszowską. W Katedrze Rzeszowskiej wieczorem odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna w rocznicę ustanowienia diecezji.
 
4. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą. W Niedzielę Palmową o godz. 19.30. odbędzie się w naszym kościele koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych. W programie znajdą się utwory nawiązujące do męki i śmierci Chrystusa, a także fragmenty Requiem Johna Ruttera.
           
5. Przy ołtarzu św.Antoniego znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy za już złożone ofiary.
 
6. W najbliższy wtorek i środę Parafialny Caritas w godz. od 16 do 18, osobom ubogim z naszej parafii wydawał będzie żywnościowe produkty na święta, które można jeszcze składać do kosza u św. Antoniego.
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie m.in. można zakupić prasę katolicką, dewocjonalia, a także baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na dzieła Caritas.

8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale o 17.30 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi rekolekcjonista, a w tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18 – tej.
 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana śp. Eugenia Szmuc z ul. M. Konopnickiej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.   Dobry Jezu a nasz Panie…
 
 
 
 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.