Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela wielkanocna
1. Dzisiaj ochodzimy Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to również Dzień modlitw za emigrację. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodakach za granicą, aby i oni nie zapominali o polskich korzeniach i narodowych tradycjach.
 
2. Dzisiaj podczas święta Paniagi w Rzeszowie,  wolontariusze w ramach akcji „Kilometry dobra”, kwestują na ulicy 3 Maja oraz w pobliżu kościołów: Fary, Krzyża Świętego, Chrystusa Króla, oraz naszej Bazyliki na remont budynku przeznaczonego na przedszkole  u sióstr benedyktynek w Jarosławiu.
 
3. W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich Ojciec Święty Franciszek oraz Episkopat Polski wzywają  do pomocy ofiarom kataklizmu. Zginęło bowiem wiele osób, ogromna liczba nie ma dachu nad głową, brakuje wody, środków czystości i pomocy medycznej. Caritas Polska organizuje zbiórkę do puszek na ten cel w przyszłą Niedzielę 10 maja, którą również i my przeprowadzimy po każdej Mszy św.
 
4. Informujemy, że w sobotę 16 maja w Katedrze Rzeszowskiej odbędą się święcenia diakonatu o godz. 10.00, natomiast święcenia prezbiteratu odbędą się  23 maja również o godz. 10.00. Polecamy modlitwie kandydatów do święceń.
 
5. Od 15 maja w kinie „Zorza” będzie wyświetlany bardzo cenny film dokumentalny „Apartament”  pokazujący prywatne spotkania, wyjazdy i rozmowy Jana Pawła II, oraz relacje jego najbliższych współpracowników. Zachęcamy do obejrzenia.
 
6. Zachęcamy do udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich. Jest to wyraz naszej konkretnej troski  o Ojczyznę.  Prosimy również o osobistą i rodzinną modlitwę w intencji Ojczyzny.
 
7. W dalszym ciągu gorąco prosimy o przyjecie na kilka dni Młodych Pielgrzymów z zagranicy w 2016 roku. Chodzi głównie o zapewnienie noclegu dla dwóch, trzech czy czterech osób (dziewcząt lub chłopców), bowiem w ciągu dnia młodzież realizować będzie swój program w kościołach i w szkołach. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- jutro św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
- we wtorek 4 dzień dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci w dniu 13 czerwca. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
- w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
- w czwartek święto NMP Leżajskiej czyli Matki Bożej Pocieszenia
- w piątek uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.
 
9. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które w naszej Bazylice jest codziennie odprawiane o godz. 18.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.