Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela wielkanocna
1. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzimy  zbiórkę na pomoc humanitarną dla Ukrainy, która zostanie przekazana za pośrednictwem Nuncjatury do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

2. Ostatnia niedziela kwietnia, 24 kwietnia, zgodnie z kalendarzem duszpasterskim KEP, jest obchodzona w Polsce jako dzień modlitw za kierowców. Hasłem tegorocznej niedzieli są słowa: „Miłosierni na drogach”. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców wraz z MIVA Polska przygotowali materiały z tej okazji. Prosimy o modlitwę w intencji kierowców.
 
3. W ramach obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert „Woła nas Pan” w kościele farnym  jutro o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!
 
4. W ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Episkopat Polski na Jasnej Górze dokona aktu oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Uroczystość z udziałem władz państwa, Polskiego Episkopatu, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r. Kościoły stacyjne Roku Miłosierdzia na prośbę ks. bpa włączą się w tym dniu w ofiarowanie Matce Bożej naszej diecezji, my uczynimy to na Mszy św. o 12. Natomiast we wszystkich parafiach ten akt zostanie podjęty 26 sierpnia.
 
5. Nasz Chór przyklasztorny istniejący już 32 lata pilnie potrzebuje wzmocnienia o nowe głosy; zarówno męskie jak i kobiece, aby mógł nadal istnieć i działać.  W każdy poniedziałek o godz. 19 w naszym Bernardyńskim Centrum odbywają się ćwiczenia chóru, serdecznie zapraszamy nowych kandydatów, którzy lubią śpiew i muzykę.
 
6. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:
- w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty
- we wtorek – 3 wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy
- w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, Patronki Europy
 
7. W sobotę przypadają imieniny zakonne o. Mariana Wachowicza, wikarego parafii. Życząc solenizantowi obfitości łask Bożych i opieki M.B. Rzeszowskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. w piątek o 18.30.
 
8. W tym tygodniu odeszły do Pana śp. + Anna Puzio, zam. ul. Jabłońskiego 7 i +Zdzisława Gąsior, zam. ul. Grunwaldzka 24. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.