Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkanocna
1. Wczoraj wraz z Ojcem św., który w Fatmie kanonizował dzieci: Franciszka i Hiacyntę, rozpoczęliśmy obchody 100-lecia objawień Matki Bożej w Cova da Iria (Dolina Pokoju) w Portugalii. W naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyć nam będzie do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy do ręki Różaniec, aby dla siebie i bliźnich zjednywać Boże miłosierdzie.
 
2. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
 
3. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 do Rzeszowskiej Katedry. Będzie to równocześnie  uroczyste zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba z całej Polski, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.
 
4. Muzeum Diecezjalne zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w Rzeszowie w sobotę, 20 maja. W godzinach od 19.00 do 24.00, w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4, będzie można zobaczyć bogatą ekspozycję muzeum. 
 
5.Składka z przyszłej Niedzieli (21 maja) przeznaczona jestna działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.
 
6. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12 w naszej Bazylice będzie miała miejsce I Komunia św. dzieci. Bardzo prosimy, aby wziąć to pod uwagę w planowaniu Mszy św. i umożliwić gościom aktywny udział w uroczystości. Podobnie będzie w następną Niedzielę (28 maja), kiedy również o 12 będzie miała miejsce Rocznica I Komunii.
 
7. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci”  w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi.
 
8. Parfialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na XI Pielgrzymkę „Szlakiem drewnianej architektury sakralnej” w dniu 3 czerwca. Szczegóły umieszczone są w gablotach.
 
9. Parafialny Oddział Caritas w dniu 12 i 13 czerwca organizuje bezpłatną, dziękczynną pielgrzymkę  dla osób dorosłych objętych opieką Caritas. Jest to pielgrzymka do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic z racji 25 lecia diecezji. Dzisiaj po każdej Mszy św. przyjmuje zgłoszenia na tę pielgrzymkę.
 
10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy:
- jutro wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we wtorek - św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski, w środę - św. Paschalisa Baylona, w czwartek - św. Feliksa z Cantalice, w sobotę - św. Bernardyna ze Sieny.
 
11. W sklepiku klasztornym można zakupić prasę katolicką i Pismo św., oraz  świeżo wydany zbiór kazań ks. prałata Ireneusza Folcika, proboszcza ze Staromieścia.
 
12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana: + Rozalia Śmiałowska, zam. przy ul. Konopnickiej oraz + Janina Dziura zam. przy ul. Jabłońskiego. Wieczny odpoczynek …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.