Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkanocna
1. Maj jest miesiącem szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o 18.00.
 
2. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w poniedziałek 16.00 do 18.00 wydawać będzie artykuły spożywcze dla osób korzystających z pomocy udzielanej przez nasze Sanktuarium.
 
3. We wtorek przypada kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań do św. Antoniego.
 
4. We czwartek o 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie grupy duszpasterskiej dla mężczyzn. Grupę prowadzi o. Wiktor.
 
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Argentyny – o. Seweryna Matyjasika, który przez cały dzień będzie głosił kazania. Po każdej Mszy świętej będzie można porozmawiać z naszym gościem i złożyć ofiarę na rzecz placówek misyjnych prowadzonych przez OO. Bernardynów w Argentynie. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę złożoną na ten cel.
 
6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
-   w sobotę – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera.
 
7. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na szóstą pielgrzymkę szlakiem drewnianej architektury sakralnej w dniu 26 maja. Szczegóły podane są w gablocie Akcji Katolickiej.
 
8.  W kiosku klasztornym można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.