Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkanocna
1. W dniu dzisiejszym „Teatr Młodych” wystawi dwa krótkie przedstawienia: „Matka i córka” oraz „Chrystus połamany”. Spektakl odbędzie się o 13.00 w auli bł. Jana Pawła IIi będzie trwał 40 minut.
 
2. W poniedziałek Parafialny Zespół „Caritas”będzie wydawał artykuły spożywcze dla ubogich z terenu naszej parafii. Dary będą wydawane tylko w wyznaczonym czasie, czyli od 15.00 do 17.30.
 
3. We wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.Msza święta z kazaniem o 9.00, a po niej nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.      1.     W tym dniu swoje zakonne imieniny obchodzi o. Marian Wachowicz, wikariusz istniejącej przy Sanktuarium parafii. Dziękując mu za jego wierną służbę Bogu i Jego Matce, zapraszamy wszystkich na Mszę świętą w intencji solenizanta o g. 18.30.
  
4. We środę rozpoczynamy majowe nabożeństwa ku czci Matki Najświętszej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o 18.00.
 
5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy;
-   we środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika;
-   we czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu – z racji I czwartku miesiąca – zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań o 18.30;
-   w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski; Msze w naszym kościele – jak w każdą niedzielę; w czasie Mszy św. o 12.00 modlić się będą z nami profesorowe i klerycy z seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy przybędą do naszego sanktuarium w jubileuszowej pielgrzymce; o 16.00 – pierwszopiątkowa spowiedź dzieci, a o 20.30 – różaniec w kaplicy Matki Bożej zakończony Apelem Jasnogórskim; w tym dniu – z racji uroczystości – nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych;
-   w sobotę – wspomnienie obowiązkowe św. Floriana, męczennika; z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o 9.00; odwiedziny chorych w parafii rozpoczną się w godzinach porannych.
 
6. W sobotę zostanie odprawiona Msza święta dla mężczyzn i w intencji mężczyzn. Zapraszamy zarówno członków „Męskiej grupy” jak i innych zainteresowanych. Rozpoczęcie modlitwy o 19.30.
 
7. Z radością informujemy, że zakończyły się prace renowacyjne i rekonstrukcyjne kolejnej sukienki Matki Bożej Rzeszowskiej. Już w najbliższą środę przyozdobi ona cudowną figurę i pozostanie na niej do końca maja. Trwają też prace nad feretronem, na którym figura zostanie przeniesiona na plac koronacyjny w dniu 12 września. Siostry Westiarki z Warszawy przygotowują natomiast nową sukienkę i komplet ornatów na główne uroczystości jubileuszowe. Dziękujemy wszystkim, którzy te prace wspierają swoimi modlitwami ofiarami materialnymi.
 
8. Zachęcamy do odwiedzania naszego kiosku klasztornego. Można w nim kupić prasę katolicką i książki o tematyce religijnej. Polecamy nową książkę poświęconą naszemu Sanktuarium, pt. „Chcę nieść pociechę utrapionym”. Składa się na nią 31 rozważań, które będą odczytywane w naszym kościele w czasie nabożeństw majowych.
 
9. Już za trzy tygodnie w naszym kościele rozpoczną się jubileuszowe misje parafialne. Prosimy o gorącą modlitwę o dobre owoce tego świętego czasu.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory niedzielne o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.