Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkiego Postu
1.      Przygotowujemy się do Pielgrzymki Ojca św. do naszej Ojczyzny. Dzisiaj, w trzecią rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową módlmy się w jego intencji, oraz o dobre nasze przygotowanie do tych odwiedzin.
 
2.      Dzisiaj w naszym Sanktuarium rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które głosi kanclerz naszej diecezji, ks. Prof. Jerzy Buczek. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Nauki ogólne dla wszystkich głoszone będą codziennie na każdej Mszy św., natomiast nauki stanowe po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek – dla mężczyzn, we wtorek – dla kobiet, w środę – dla członków grup apostolskich. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 6 do 12 i od 14.30 do 19. Ofiary złożone na tacę we wtorek i środę będą wyrazem wdzięczności dla rekolekcjonisty. Program rekolekcji znajduje się w gablocie kościelnej, na stronie internetowej Sanktuarium, na bocznych ołtarzach, pod chórem i w kruchcie. Gorąco prosimy, aby w tym Roku Łaski, wszyscy wzięli udział w rekolekcjach.
 
3.      Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zesp. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na leczenie dzieci. Natomiast w najbliższy czwartek i piątek wydawana będzie żywność dla osób ubogich w parafii. Żywność wydawana będzie od 16 do 18.
 
4.      W sobotę przypada Uroczystość  św. Józefa – porządek mszy św. zwykły. W tym dniu zapraszamy na mszę św. o 18.30 w intencji solenizantów o. Józefa Krawca i o. Józefa Wręczyckiego.
 
5.       W naszym kiosku można zakupić książkę pt.: „ Miłosierni jak Ojciec” odpowiadającą na pytanie: dlaczego i jak mam się spowiadać. Znajdziemy też w niej o nawróceniu  Chestertona (czyt.Czestertona) i papieża Franciszka, oraz spojrzeniu na sakrament spowiedzi w ujęciu świętych: o. Pio, św. Leopolda czy bł. Matki Teresy z Kalkuty.
 
6.      Zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej.Pan Jezus powiedział do S. Faustyny:  „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej Męki, większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych Ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz.369). W naszej BazyliceDroga Krzyżowa odprawiana jestw poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00., oraz dodatkowo w piątek: dla dzieci 17 i młodzieży o 19.10. Gorzkie Żale w Niedziele o godz. 17.30.
 
7.      Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe art. spożywcze dla potrzebujących, a także skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu.
 
8.      Do 25 marca trwa nabór  cztero, pięcio i sześciolatków do punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej. Natomiast Szkoły Integracyjne: 7 Gimnazjum i XII Liceum przy ul. Rejtana, ogłaszają nabór na rok szkolny 2016/2017, oraz zapraszają na dzień otwarty szkoły, w dniu 6. kwietnia.
 
9.      Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, a także specjalną monetę: talar wybity przez mennicę na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.
 
10.  4. W Niedzielę Palmową ( za tydzień ) rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą. W Niedzielę Palmową o godz. 19.30. odbędzie się w naszym kościele koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych.
 
11.  W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana + Justyna Puc, zam. ul. H. Sienkiewicza 5. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.