Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj przeżywamy 20 rocznicę powstania naszej Diecezji. Z tej okazji o 13.00 w kościele katedralnym zostanie(-ła) odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusz ks. Kazimierza Górnego.
 
2. W naszym kościele zaczęliśmy dzisiaj wielkopostne rekolekcje. Od jutra do środy włącznie zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi na 9.00 i 18.30.
 
3. Równolegle do rekolekcji ogólnych będą prowadzone rekolekcje dla mężczyzn. Spotkania dla nich zaczynają się jutro o 20.00. W poniedziałek i wtorek będą to konferencje, a we środę Msza święta z kazaniem.
 
4. Zakończeniem rekolekcji dla mężczyzn stanie się Droga Krzyżowa, która w piątek o 19.00 wyruszy z naszej Bazyliki do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Tam około północy zostanie odprawiona Msza święta. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.rekolekcje.rzeszow.pl.
 
5. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będziemy sprawować wg porządku świątecznego, a więc o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.30 i 18.30.
 
6. We środę rozpoczną się trzydniowe rekolekcje dla dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo. Prowadzić je będzie o. Dobromił Maria Godzik z naszego klasztoru w Dukli. Obok wymiaru duchowego rekolekcje te będą też okazją do poznania szkoły UNICEF, w której kształci się młodzież specjalnej troski. Zapraszamy na godzinę 10.30.
 
7. Chorych z terenu naszej parafii, którzy korzystają z posługi sakramentalnej informujemy, że spowiedź przedświąteczna będzie miała miejsce w najbliższą sobotę. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 
8. W Niedzielę Palmową uroczysta suma zostanie poprzedzona nabożeństwem na placu św. Jana z Dukli i procesją z palmami do kościoła. Prosimy, aby gromadzić się przed Bazyliką o 11.45.
 
9. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W tym tygodniu spowiadamy podczas każdej Mszy świętej, a także od 10.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.30.
 
10. Spowiedź rekolekcyjna będzie miała miejsce w najbliższy wtorek. Od 8.30 do 12.00 i od 14.30 do 19.00 spowiadać będą księża goście. Zachęcamy by mieszkańcy naszej parafii przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania w tym właśnie dniu.

11. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o 9.00 Szkole Koło „Caritas” przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie organizuje kiermasz wielkanocny. Dochód z akcji przeznaczony będzie dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
 
12. W przyszłą niedzielę kończymy akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki przynosimy do zakrystii.
 
13. W zeszłym tygodniu w ramach zbiórki na rzecz pomocy ubogim w naszej parafii zebraliśmy 2050 złotych. Zostaną one przeznaczone na przygotowanie paczek na święta. Jeszcze przez tydzień można składać niepsujące się produkty żywnościowe przy ołtarzu św. Franciszka. Za każdą ofiarę na rzecz ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
14. Do puszki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 
15. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki poświęcone tematyce duchowości, palmy, kartki świąteczne, a także cukrowe baranki na stół wielkanocny.
 
16. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.