Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkiego Postu
1. W naszym kościele zaczęliśmy dzisiaj wielkopostne rekolekcje. Prowadzi je o. Mirosław Bijata, paulin z Wrocławia. Od jutra do środy włącznie zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi na 9.00 i 18.30. Zachęcamy też, aby w dniach rekolekcji słuchać radia Via. Między 13.00 a 14.00 będą tam prowadzone audycje ubogacające treści rekolekcji.
 
2. Równolegle do rekolekcji ogólnych będą prowadzone „2. Męskie Rekolekcje u Bernardynów”. Spotkania dla mężczyzn zaczynają się jutro o 20.00. W zakrystii i kiosku klasztornym dostępne są jeszcze plakaty reklamujące te rekolekcje. Prosimy, aby zabierać je i umieszczać w dozwolonych miejscach.
 
3. Zakończeniem rekolekcji dla mężczyzn stanie się Droga Krzyżowa, która w piątek o 19.00 wyruszy z naszej Bazyliki do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Tam około północy zostanie odprawiona Msza święta. Zapisy na Drogę Krzyżową prowadzone będą po spotkaniach rekolekcyjnych dla mężczyzn. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.rekolekcje.rzeszow.pl.
 
4. W najbliższych dniach odbywać się też będą rekolekcje dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół im. UNICEF.
 
5. We wtorek przypada uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze święte będziemy sprawować wg porządku dnia powszedniego.
 
6. W tym dniu nastąpi uroczysta inauguracja pontyfikatu Ojca świętego Franciszka. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji papieża podczas Mszy o 18.30. Wtedy też polecać będziemy Bogu solenizanta z naszego klasztoru: o. Józefa Krawca.
 
7. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchu Obrony Życia zapraszają do włączenia się w Drogę Krzyżową wynagradzającą za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu, która odbędzie się w piątek o 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej.
 
8. W Niedzielę Palmową uroczysta suma zostanie poprzedzona nabożeństwem na placu św. Jana z Dukli i procesją z palmami do kościoła. Zachęcamy, aby gromadzić się przed Bazyliką o 12.00.
 
9. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W tym tygodniu spowiadamy podczas każdej Mszy świętej, a także od 10.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.30.
 
10. W przyszłą niedzielę kończymy akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki przynosimy do zakrystii.
 
11. Jeszcze przez tydzień można składać niepsujące się produkty żywnościowe przy ołtarzu św. Franciszka. Za każdą ofiarę na rzecz ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
12. Do puszki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 
13. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki poświęcone tematyce duchowości, palmy, kartki świąteczne, a także cukrowe baranki na stół wielkanocny.
 
14. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.