Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wielkiego Postu
1. W naszym kościele rozpoczęliśmy dzisiaj przeżywanie wielkopostnych rekolekcji. Prowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Od jutra do środy włącznie zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi na 9.00 i 18.30. W poniedziałek i środę o 9.00 nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Wiktor, a wszystkie pozostałe – ks. biskup Ryś. Zachęcamy też, aby w dniach rekolekcji słuchać radia Via. Między 17.00 a 18.00 będą tam prowadzone audycje z udziałem ks. biskupa ubogacające treści rekolekcji.
 
2. Równolegle do rekolekcji ogólnych odbędą się też „3. Męskie Rekolekcje u Bernardynów”. Spotkania dla mężczyzn będą miały miejsce w poniedziałek, wtorek i środę o g. 20.00.
 
3. Zakończeniem rekolekcji dla mężczyzn stanie się Droga Krzyżowa, która w piątek o 18.30 wyruszy z naszej Bazyliki do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Tam około północy zostanie odprawiona Msza święta. Zapisy na Drogę Krzyżową prowadzone będą po spotkaniach rekolekcyjnych dla mężczyzn. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.rekolekcje.rzeszow.pl.
 
4. W zakrystii i kiosku klasztornym dostępne są jeszcze plakaty reklamujące rekolekcje dla mężczyzn. Prosimy, aby zabierać je i umieszczać w dozwolonych miejscach. Pod chórem muzycznym i w przedsionku kościoła wyłożyliśmy ulotki z programem rekolekcji. Zachęcamy do zabierania ich do domów.
 
5. W najbliższych dniach odbywać się też będą rekolekcje młodzieży z Zespołu Szkół im. Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i osób prowadzących rekolekcje.
 
6. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W tym tygodniu spowiadamy podczas każdej Mszy świętej, a także od 10.30 do 12.00 i od 14.30 do 17.30.
 
7. W najbliższy piątek o 19.45 rozpocznie się Koncert Pieśni Wielkopostnych „Tempus Passionis”, w czasie którego wystąpią: chór „Vox Coelestis” Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, a także Strzyżowski Chór Kameralny.
 
8. W sobotę o g. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie XXIII Sejmiku Rehabilitacyjnego Województwa Podkarpackiego. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz naszej Diecezji.
 
9. W Niedzielę Palmową uroczysta suma zostanie poprzedzona nabożeństwem na placu św. Jana z Dukli i procesją z palmami do kościoła. Zachęcamy, aby gromadzić się przed Bazyliką o 12.00. Święcenie palm odbywać się też będzie na pozostałych Mszach świętych.
 
10. W przyszłą niedzielę kończymy akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Skarbonki przynosimy do zakrystii.
 
11. Do środy włącznie do kosza przy ołtarzu św. Franciszka można składać niepsujące się produkty żywnościowe. Za każdą ofiarę na rzecz ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
12. Zespół „Caritas” zaprasza ubogich naszej parafii po odbiór paczek świątecznych w najbliższy czwartek w godzinach od 15.30 do 19.30 oraz w piątek od 16.00 do 18.30.
 
13. Do puszki przy ołtarzu św. Antoniego można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 
14. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki poświęcone tematyce duchowości, palmy i kartki świąteczne. Przy wyjściu z Bazyliki członkowie zespołu „Caritas” rozprowadzają świece i baranki wielkanocne.
 
15. W rzeszowskich kinach można od piątku oglądać film, pt. „Syn Boży”. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się tym obrazem.
 
16. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.

17. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Blandyna Natalia Popów zamieszkała przy ul. ks. Jałowego 9. Powierzmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.