Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Wilkanocna
1. W dni dzisiejszym nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość I komunii świętej. Msza święta z tej okazji zostanie (-ła) odprawiona o g. 12.00. Za tydzień o tej samej porze będziemy przeżywać rocznicę I komunii dzieci, które przystąpiły do Sakramentu Eucharystii w zeszłym roku.
 
2. Dziękujemy za ofiary składane w dni dzisiejszym na tacę. Są one przeznaczone na działalność Katolickiego Radia VIA. Przypominamy, że we środy i soboty o 18.30 na antenie tego radia można wysłuchać Mszy świętej transmitowanej z naszej Bazylki.
 
3. Od poniedziałku do czwartku do kontenera postawionego przed oknami zakrystii obok przystanku dla busów będzie można składać makulaturę. Będzie to dobra okazja dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć z domów starych gazet, czy książek. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wybudowanie studni głębinowej z południowym Sudanie, która będzie nosić imię św. Jana z Dukli, bernardyna.
 
4. We wtorek, 20 maja przeżywać będziemy 14. rocznice konsekracji bpa Jana Wątroby, ordynariusza naszej Diecezji. Polecamy jego osobę modlitwie i zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej w tej intencji w najbliższą sobotę o 10.00 w katedrze.
 
5. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00 w ramach kolejnego dnia nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
6. Trwa Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i Witka Wilka. Lista uczestników została już zamknięta. Jest na niej ponad 280 osób.  Oprócz nich jest też bardzo liczna grupa osób, które już kiedyś przeżywały Seminarium, a teraz przychodzą, aby uczestniczyć w słuchaniu konferencji i wspólnej modlitwie.
 
7. We czwartek o g. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta z okazji 230-lecia Szkoły Podstawowej nr 1.
 
8. Informujemy, że pieniądze, które zostały zebrane jako jałmużna wielkopostna w czasie rekolekcji z bp Rysiem są sukcesywnie wydawane na potrzeby osób ubogich. Do tej pory udało się m. in.: spłacić duży dług wielodzietnej rodziny będącej w trudnej sytuacji materialnej; zakupić piecyk gazowy do ogrzewania wody, odkurzacz i żelazko innym osobom i przeznaczyć 1500 złotych na wyprawkę dla młodego małżeństwa spodziewającego się pierwszego dziecka. Dziękujemy członkom parafialnej „Caritas” za posługę miłości wobec ludzi ubogich.
 
9. Wszystkim osobom przygotowującym się do zawarcia sakramentu małżeństwa przypominamy, że w dniach od 30 maja do 1 czerwca odbędą się trzydniowe rekolekcje dla narzeczonych organizowane przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Rozpoczęcie w piątek o 18.00, zakończenie w niedzielę o 17.00. Rekolekcje stanowią alternatywną formę kursu przedmałżeńskiego. Bliższe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kurs dla narzeczonych”.
 
10. W poniedziałek 26 maja o 19.15 w Bazylice odbędzie się spotkanie dla mężczyzn, pt. „Bóg w portfelu i na koncie”. Będzie ono poświęcone kwestii finansów w chrześcijańskim życiu. Konferencję na ten temat wygłosi Witek Wilk.
 
11. Franciszkański Zakon Świeckich w dniu 31 maja organizuje wyjazd do Dukli na Mszę świętą z okazji 600 rocznicy urodzin św. Jana. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy – codziennie po Mszy świętej wieczornej obok kiosku klasztornego.
 
12. Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie ogłasza nabór do pierwszych klas gimnazjum i liceum dla uczniów z wadami słuchu.

13. Urząd Marszałkowski oraz Fundacja „SOS Życie” zapraszają panie w wieku od 25 do 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne. Będą one prowadzone w dniach od 21 do 30 maja w specjalnym autokarze ustawionym obok Urzędu Marszałkowskiego. Obowiązuje rejestracja pod numerami telefonów:  801 08 09 10, 17 582 40 60.
 
14. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, wartościowe książki i dewocjonalia.
 
15. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.