Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykła
1. W poniedziałek, 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, obchodzimy II Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez Papieża Franciszka. Podejmujmy konkretne uczynki miłosierdzia i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji współczesnych niewolników i ludzi dręczonych.
 
2. W dniach 7- 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitwa i dobrowolnie podjęta abstynencja jest ważną formą wsparcia dla osób uzależnionych, ale też formą wynagrodzenia Bogu za grzech pijaństwa. Zapraszamy na rekolekcje trzeźwościowe w Niechobrzu w dniach od 12 do 14 lutego. (Zapisy pod nr tel. 17 8544887 lub 17 8635963).
 
3. W środę, 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
W tym dniu będzie również okazja, aby jałmużną wesprzeć potrzebujących, gdyż po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie także wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla nich.
Natomiast pod chórem i w przedsionku będą do wzięcia Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary przed Wielkanocą przekazane są na pokrycie leczenia chorych dzieci. Na Caritas możemy także przeznaczyć 1% naszego podatku wpisując odpowiedni KRS (szczegóły na plakacie).
 
4. Wczwartek11 lutego  będziemy przeżywać XXIVŚwiatowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszym Sanktuariumo godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 
5. W piątek 12 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Następnie przejście ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do naszego Sanktuarium, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy przynieść świece.
 
6. W czwartek 11 lutego w godz. 16.00-18.30 i w piątek 12 lutego w godz. 16.00-18.00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 
7. Od 1 Niedzieli Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia co tydzień będziemy odmawiać przed Najśw. Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 
8. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wystosowało komunikat dotyczący nauczania religii w szkole – pełny tekst w gablocie.
 
9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Jan Smela zam. ul. Ks. J. Jałowego 9 oraz śp. Jan Julian Matuła zam. ul. Sokoła 11. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2016-02-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.