Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykła
1. Organizacja: „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przekazuje wszystkim parafianom podziękowanie za włączenie się w VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 
2. Od jutra przez najbliższe dwa tygodnie, na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony będzie kontener na zbiórkę makulatury. Grupa charytatywna za dotychczas sprzedaną makulaturę wykonała 11 studni: w Czadzie, Sudanie, Zambii i na Madagaskarze. Tym razem chce kopać studnie w Kamerunie. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy.
 
3. W środę 8 lutego, w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi. Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka w 2015 roku. Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.
 
4. W sobotę 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość diecezjalna już po raz 25 odbędzie się w naszym Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczyć Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio VIA i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Zachęcamy do modlitwy w intencji chorych i opiekujących się nimi.
 
5. W tym roku przypada 50-lecie istnienia Odnowy w Duchu Świętym. Z tej racji nasza Wspólnota Matki Bożej Rzeszowskiej, zaprasza na Czuwanie Modlitewne w  Bazylice w dniu 18 lutego o godz. 15.
 
6. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza na film pt.: „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce. Dziś o godz. 19.00 będzie miała miejsce jego przed premiera, natomiast od 17 lutego rozpocznie się regularna emisja filmu. Również od 17 lutego  w kinach wyświetlany będzie dobry film Martina Scorsese pt.: „Milczenie”. Ten epicki dramat religijnyopowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” .
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką i ciekawe książki o tematyce religijnej.
 
8. Taca w przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 
9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Skwarko zam. przy ul. Podchorążych 3.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.