Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykła
1. W sobotę, 11 lutego we wspomnienie M.B. z Lourdes,  będziemy przeżywać XX Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość Diecezjalna odbędzie się  w Bazylice Mniejszej – Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystię będzie sprawował Biskup Rzeszowski Kazimierz Górny. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na „sposób lourdzki”.  Gorąco prosimy, aby pomóc osobom chorym i starszym, które chciałyby osobiście wziąć udział w tej modlitwie.
 
2. W przeddzień Dnia Chorego, Caritas Diecezji Rzeszowskiej uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji Zbiórki Krwi „Podaruj Kroplę Miłości”. W dniu 10 lutego br. w godz. od 9.00 do 14.00 na Rynku w Rzeszowie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie pobierało krew od chętnych pragnących się w to włączyć.
 
3. W dniach 11-18 lutego odbędzie się nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Centrum Kultury Chrześcijańskiej i Kościele Akademickim św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.
 
4. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na ważne spotkanie dla rolników, które pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza odbędzie się w sobotę 25 lutego o godz.10.00 w auli WSD w Rzeszowie, przy ul. Połonińskiej 25. Omawiane będą istotne sprawy dotyczące przyszłości polskiej wsi.
 
5. W Liturgii Kościoła wspominamy: jutro św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, we wtorek św. Koletę, w czwartek św. Scholastykę, a w sobotę Matkę Bożą z Lourdes.

6. Dzisiaj o godz. 18 Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca.
7. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie Niedzieli z dodatkiem rzeszowskim.
8. Na dobre i owocne przeżycie nowego tygodnia, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.