Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykła
1. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości diecezjalne w tym dniu odbędą się w naszej Bazylice o g. 9.00. Przewodniczyć im będzie ks. bp Kazimierz Górny. Bardzo prosimy, aby umożliwić osobom chorym i starszym dodarcie do kościoła. Po głównej Mszy świętej będzie udzielany sakrament chorych.

2. Za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego okresu przez modlitwę, post i jałmużnę. W Roku Wiary zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 
3. W Środę Popielcową Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, a także o 16.30 i 18.30.
 
4. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jednego do syta i dwóch mniejszych.
 
5. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjneodprawiane będą według następującego porządku:
-   Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
-   Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
-   Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10 (oprócz najbliższego piątku);
-   Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
-   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
6. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustówza udział w nabożeństwach pasyjnych. Odpust można zyskać codziennie za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, a odpust za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu.
 
7. W naszym województwie rozpoczęły się zimowe ferie szkolne. W związku z tym przez najbliższe dwa tygodnie popołudniowy dyżur w spowiedzizostanie ograniczony do 90 minut i będzie się odbywał między 15.00 a 16.30. Wyjątkiem będzie tu Środa Popielcowa.
 
8. W najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Potem nastąpi przejście do naszego kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 
9. Wzorem roku ubiegłego w kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na godzinę 17.00 do auli bł. Jana Pawła II, gdzie odbywać się będą spotkania grupy biblijnej, którą poprowadzi o. Józef Krawiec. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte (najlepiej Biblię Tysiąclecia) i notatnik. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę.
 
10. Również w najbliższą sobotę, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Zrozumieć, aby uwierzyć”. Konferencję, pt.  „Wierzę w Boga, który odpuszcza grzechy” wygłosi o. Wiktor Tokarski.
 
11. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 17marca. W tym roku poprowadzi je o. Mirosław Bijata, paulin, duszpasterz rodzin z Wrocławia. Równolegle z rekolekcjami ogólnymi ojciec Mirosławbędzie prowadził rekolekcje dla mężczyzn.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.