Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykła
1. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele obchodzimy jako Światowy Dzień Chorego. Główne uroczystości diecezjalne w tym dniu odbędą się w naszej Bazylice o g. 9.00. Przewodniczyć im będzie ks. bp Jan Wątroba. Bardzo prosimy, aby umożliwić osobom chorym i starszym dodarcie do kościoła. Po głównej Mszy świętej będzie udzielany sakrament chorych.
 
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
-  we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes;
-  w piątek – świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 
3. Informujemy, że 25 lutego podczas katechezy audiowizualnej gościć będziemy Tima Guénarda, który podzieli się świadectwem swojego życia. Tim, w wieku trzech lat, został porzucony przez matkę. Marzył o tym, aby zostać bokserem i zabić ojca, który go maltretował. Część tego marzenia się spełniła. Tim został mistrzem Francji w boksie. Na przeszkodzie w realizacji drugiej części marzenia stanął Jezus Chrystus…
 
4. W dniach od 25 kwietnia do 3 maja 2014 roku organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch na kanonizację dwóch papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt: 1890 zł i 30 euro. Pielgrzymka obejmuje zwiedzanie Rzymu, San Giovanni Rotundo, Monte Sant Angelo z nawiedzeniem Groty św. Michała Archanioła, Lanciano i Manoppello, Loreto, Padwę i Wenecję. Zapisy połączone z przyjmowaniem zaliczki w wysokości 1000 zł mają miejsce dzisiaj po Mszach świętych o 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00 w holu Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego (wejście od korytarza Męki Pańskiej).
 
5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj złożyli ofiary na tacę. Będą one przeznaczone na rachunku związane z ogrzewaniem i oświetleniem kościoła, które w miesiącach zimowych są bardzo wysokie.
 
6. Składamy „Bóg zapłać” również wszystkim, którzy tydzień temu składali datki do puszek. Zebraliśmy 2547 złotych, które w całości zostaną przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Słowa wdzięczności kierujemy do Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za przeprowadzenie zbiórki.
 
7. Trwa remont łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace swoją modlitwą i ofiarami materialnymi.
 
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku. Polecamy szczególnie „Gościa Niedzielnego”, a także tygodnik „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem.
 
9. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o g. 18.00.
 
10. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Mieczysław Szczepan Pyndyk, zamieszkały przy ul. Marszałkowskiej 15. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.