Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
5 Niedziela Zwykla
1. Dziś w ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego, w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony jest w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 
2. W środę, 11 lutego  będziemy przeżywać XXIII Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w naszej Bazylice Matki Bożej Rzeszowskiej o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia.
 
3. Do 15 lutego br. w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym będzie można zobaczyć wystawę sprzętu i urządzeń gospodarstwa domowego z dawnych czasów autorstwa Pana Józefa Woźniaka pt. Ocalić od zapomnienia. Wystawa będzie czynna od 7.30 do 19.30, zaś w niedziele i święta po każdej Mszy św.
 
4. Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla osób potrzebujących i rodzin wielodzietnych z terenu naszej parafii we wtorek 10 lutego w godz. 16.00 – 18.30 oraz w środę 11 lutego w godz. 16.00 – 18.00.
 
5. Przypominamy, że w czasie ferii zimowych popołudniowy dyżur spowiedzi jest w godz.15.00-16.30
 
6. W liturgii Kościoła wspominamy:
- we wtorek – św. Scholastyki, dziewicy
- w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes
- w sobotę – święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy
 
7. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia i pamiątki z Sanktuarium.
 
8. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne wieczorem o godz. 18.00.
 
9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Stanisław Makowiecki zam. ul. Kochanowskiego 31. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2015-02-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.