Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 I 2020 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego
1. Przypominamy, że dzisiejszy udział w Orszaku Trzech Króli, na ulicach naszych miast, nie zastępuje obowiązkowego uczestnictwa w Mszy św. z racji uroczystości Objawienia Pańskiego.
 
2. W zakrystii można nabyć kredę i kadzidło. Poświęcone kadzidło towarzyszy naszym modlitewnym obrzędom, a kredą oznaczamy nasze domy, aby dać wyraz naszej przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.
 
3. Najbliższa Niedziela, to Uroczystość Chrztu Pańskiego, która w Liturgii Kościoła kończy okres Bożego Narodzenia. W polskiej tradycji, czas kolędowania i szopki betlejemskiej przedłużamy do święta Matki Bożej Gromnicznej  2 lutego. 
 
4. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do nawiedzania naszej Betlejemskiej Szopki. Szopka uruchamiana jest w pełni od godz. 10 do 17.30, bowiem na czas Liturgii, musi być wyciszona.
 
5. O. Rafał i Pan Michał zapraszają do wspólnego kolędowania w Niedzielę 12 stycznia o godzinie 17.30.
 
6.Jutro rozpoczynamy Kolędę w Parafii, czyli Odwiedziny Duszpasterskie wiernych. Podczas Kolędy modlimy się o błogosławieństwo Boże dla rodziny, mamy możliwość porozmawiać o problemach i troskach związanych z naszą wiarą, a duszpasterze mają okazję dowiedzieć się o życiu modlitewnym i sakramentalnym parafian.
W dni robocze wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę o 14.00.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolną prosimy o przygotowanie zeszytów z religii i indeksów do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni w czasie Kolędy.
 
Plan Kolędy jest następujący:
- we wtorek 7 stycznia - ul. Podchorążych i Szwoleżerów 
- w środę 8 I - ul. M. Konopnickiej  numery od 1 do 12 
- w czwartek 9 I - ul.Konopnickiej nr 14,oraz ul.Sienkiewicza numery: 1,2,5,7,9,11
- w piątek 10 stycznia - ul. H. Sienkiewicza nr 3 oraz ul. Różana
- w sobotę 11 stycznia – ulice: Grunwaldzka i Jabłońskiego
- w poniedziałek 13 stycznia – ulica Marszałkowska wszystkie numery
- we wtorek 14 stycznia – ulice: Jałowego, Kochanowskiego i Sokoła
- w środę 15 I – ulice: Asnyka, Bernardyńska, Grottgera, Sobieskiego i Syrokomli.
Również w środę 15 stycznia będzie możliwość uzupełnienia Kolędy, z powodu przeszkody w wyznaczonym terminie. Prosimy o zapisanie się w zakrystii.
Ofiary złożone przy okazji Kolędy, przeznaczymy na remont tarasu - dachu nad Aulą w naszym Bernardyńskim Centrum.
Plan Kolędy zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz i na stronie Sanktuarium.
 
7. 10 stycznia katecheza dla kandydatów do bierzmowania: o godz. 15.30 klasy siódme a o 16.15 klasy ósme Szkoły Podstawowej.
 
8. Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych rozpoczniemy w środę 15 stycznia o godz. 18.30. Spotkania odbywać się będą w naszym Bernardyńskim Centrum przy Bazylice. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
Autor:Klasztor / 2020-01-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.