Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 III 2019 r. - Środa Popielcowa
1.Trwamy w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy  za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu. 
 
2. Dzisiaj w Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 
3. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w Niedziele o godz. 17.30.
 
4. Jutro -  I czwartek miesiąca, dzień modlitwy o święte powołania do kapłaństwa i zakonu..
 
5. W najbliższy piątek,  8 marca o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie przy naszej Bazylice, w której na zakończenie będzie sprawowana Msza św. Przyjdźcie na Drogę Krzyżową, aby rozważać tajemnice naszego odkupienia i wynagradzać Bogu za grzechy osobiste i bliźnich naszych.
 
6. W najbliższą sobotę ze względu na prace w Bazylice, Msze św. oraz spowiedź będą miały miejsce w Oratorium.
 
7. Towarzystwo św. Brata Alberta organizuje pielgrzymkę do Budapesztu i Medjugorie w dniach od 11 do 19 maja. Zapisy i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym Centrum 30 marca o godz. 12. Natomiast Rodzina Różańcowa M.B. Rzeszowskiej, organizuje pielgrzymkę do Fatimy i św. Jakuba w Composteli w Hiszpanii w dniach od 16 do 23 października. Zapisy i bliższe informacje u O. Zdzisława.
Autor:Klasztor / 2019-03-06
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.