Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela wielkanocna
1.Dzisiaj, jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.
 
2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12 dzieci klas trzecich naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Bernardyńskiej przeżywają Rocznicę I Komunii św. Modląc się w intencji dzieci życzymy im, aby w swoich rodzinach znajdowały miłość i przykład żywej wiary.
 
3. W poniedziałek o godz. 19 (po Mszy św. wieczornej), w naszym Centrum Bernardyńskim odbędzie się I spotkanie i zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania z naszej parafii. Sakrament bierzmowania nazywany jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, dla tego uważamy, że lepiej jest kiedy młoda dziewczyna lub chłopak oderwie się od koleżeństwa z klasy i indywidualnie zaangażuje w ten ważny temat. Dlatego też apelujemy (również poprzez rodziców) do młodzieży gimnazjalnej klas drugich z terenu parafii, aby tutaj przyjęli ten ważny sakrament.
 
4. We wtorek 5 dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz uczczenie relikwii świętego.
 
5. Wzorem lat ubiegłych, w sobotę, 16 maja 2015 roku  w Rzeszowie organizowane jest  po raz piąty - Rzeszowskie Święto Transplantacji, w ramach którego odbędzie się  V Interdyscyplinarna Konferencja "Przeszczep szansą na drugie życie" w godz. 9.00 -15.00 w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego  oraz  Koncert na Rzeszowskim Rynku w godz. 15.00-22.00. Zapraszamy do udziału.
 
6.  W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- we wtorek św. Leopolda Mandicia, prezbitera
- w środę NMP z Fatimy
- w czwartek święto św. Macieja Apostoła
- w piątek św. Małgorzaty z Kortony
- w sobotę św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 
7. Każdego dnia zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które w naszej świątyni śpiewane jest codziennie o godz. 18.
 
8. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Andrzej Żybura. Msze św. w jego intencji, zamówione od sąsiadów, odprawione zostaną: w poniedziałek o godz. 9 i w czwartek o godz. 18.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.