Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela wielkanocna
1.Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc dla Ukrainy w kwocie 4243 złote, a Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
 
2.Jutro  2 maja,  przeżywamy  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach i poprzez to dania również świadectwa wierności naszym narodowym tradycjom i Polsce, której Hetmanką jest NMP.
 
3. We wtorek, 3 maja,  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i uroczystości patriotyczne – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na uroczystości w Rzeszowie: Msza św. o godz. 9.30 w Farze, a po niej dalsza część  na Rynku.
3- go Maja w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski Episkopat Polski na Jasnej Górze podczas uroczystej Sumy o godz. 11 dokona aktu oddania Najśw. Maryi Pannie Królowej Polski, wszystkich diecezji z udziałem najwyższych władz państwowych, duchowieństwa oraz wiernych. Zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymki na Jasną Górę. Natomiast wierni zgromadzeni w kościołach stacyjnych Roku Miłosierdzia włączą się w ofiarowanie Matce Bożej naszej diecezjii Ojczyzny. W naszej Bazylice tego aktu dokonamy na Sumie o godz. 12. W dniu 3-go maja porządek Mszy św. w naszym kościele jak w Niedzielę.
 
4. W dniach od 6 do 8 maja zapraszamy naRekolekcje dla małżeństw w DD „Tabor”, ul. Połonińska 25.  Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, marianin z Lichenia, dyrektor Ośrodku Wsparcia Płodności „NaProTechnologia” oraz Katarzyna Muzykiewicz, instruktorka, pracująca w Ośrodku Wsparcia Płodności .Rekolekcje są skierowane do małżonków, którzy mają trudności  w poczęciu dziecka, lub którzy utracili swoje dzieci przed narodzinami. Szczegóły na stronie internetowej domu rekolekcyjnego.

5. Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii zaprasza na X Pielgrzymkę: „Szlakiem drewnianej architektury”, która odbędzie się w sobotę - 28 maja. Szczegóły na plakatach.

6. Parafia św. Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3-go Maja organizuje Pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację O. Stanisława Papczyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 1-7 czerwca br. Program i zapisy w biurze: „Pielgrzym”.

7. Trwa 9-cio tygodniowa Nowenna do św. Antoniego. We wtorki o godz.9.00 Msza św. z kazaniem, oraz odczytanie próśb. Zachęcamy do modlitwy za przyczyną św. Antoniego.

8. Dzisiaj o godz. 18 rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe, na które serdecznie zapraszamy.

9. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca, a w Liturgii Kościoła  wspominamy:
- jutro św. Atanazego, bpa i dra Kościoła
- w środę 4 maja św. Floriana, męczennika
- w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.