Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj w naszej Parafii dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przeżywają uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz rodziców i bliskich, aby to religijne przeżycie nie było „ostatnim akordem” w praktykowaniu wiary, ale początkiem pogłębiania i umacniania więzów z Jezusem Chrystusem.
 
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary  na pomoc dla Syrii, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Dziękujemy również parafialnemu zespołowi Caritas, który zebrał na ten cel kwotę 6589zł. Oprócz tego, nasza parafia od kwietnia tego roku, co miesiąc w ramach programu „Rodzina Rodzinie”, wspiera materialnie jedną rodzinę w Syrii.
 
3. Składka dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.
 
4. W sobotę, 27 maja odbędzie się VII Rzeszowskie Święto Transplantacji. Zapraszamy o godz. 9.00 na VII konferencję „Przeszczep szansą na drugie życie” w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Pigonia 1). Natomiast o godz. 15.00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się koncert z licznymi atrakcjami. Wystąpi Szymon Wydra z Carpe Diem. Będzie można także oddać krew w specjalnym Krwiobusie czy też zarejestrować się jako potencjalny dawca. Zachęcamy  do udziału.
 
5. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12 w naszej Bazylice będzie miała miejsce Rocznica I Komunii dzieci. Bardzo prosimy, aby wziąć to pod uwagę w planowaniu Mszy św. i umożliwić gościom aktywny udział w uroczystości.
 
6. 3 czerwca w 20 rocznicę pobytu w Dukli św. JPII i kanonizacji św. Jana, FZŚ organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium. Koszt 30 zł, zapisy w po wieczornej Mszy św. przy furcie klasztornej obok sklepiku, od poniedziałku do piątku.
 
7. W niedzielę, 4czerwca, wŚwięto Dziękczynienia, w Roku św. Brata Alberta, będziemy dziękować za chleb. W tym dniu odbędzie się także zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
8.Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do kapłaństwa, którzy 3 czerwca,  o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze przyjmą święcenia, a 6 czerwca o 18.30 odprawią w naszej Bazylice Mszę św. Prymicyjną.
 
9. Parafialny Caritas w dniu 12 i 13 czerwca organizuje nieodpłatną pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, dla osób objętych opieką Caritas.. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmuje Pani Grażyna, do której kontakt można znaleźć w gablotce Caritasu. Natomiast jutro od godz. 16 do 17.30 w salce Caritas wydawane będą talony na paczki z okazji Dnia Matki i Dziecka, dla dzieci objętych naszą opieką.
 
10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy: we wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, w środę – wspomnienie NMP Wspomożycieli Wiernych, w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
11. W sklepiku klasztornym można zakupić prasę katolicką, jest również wznowiona edycja książki „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie” – o. Narcyza Klimasa.
 
12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: + Czesław Łoboda, zam. przy ul. H. Sienkiewicza, oraz + Anatol Lis zam. przy ul. Marszałkowskiej. Wieczny odpoczynek …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.