Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj w naszym kościele gościmy naszego współbrata – o. Seweryna Matyjasika pracującego w Argentynie wśród Polonii, Peruwiańczyków, Argentyńczyków i Indian. Po każdej Mszy świętej ojciec misjonarz będzie zbierał datki na rzecz placówek misyjnych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel.
 
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są codziennie o g. 18.00. Środowe i sobotnie nabożeństwa z naszego kościoła transmitowane są przez Radio Via. Prosimy, aby poinformować o tym osoby chore i starsze, które nie mają możliwości uczestniczenia w nabożeństwach majowych w kościele. Zachęcamy też, aby w miesiącu maju gromadzić się na śpiewie litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy osiedlowych kapliczkach.
 
3. We wtorek o 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z kazaniem z okazji kolejnego dnia nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
4. Tego samego dnia wieczorem zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Z ciemności do Światła”, w czasie której świadectwo swojego nawrócenia wygłosi Mirek „Kola” Kolczyk, były więzień i przestępca, a teraz chrześcijański muzyk głoszący Ewangelię wśród młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o g. 19.10.
 
5. We czwartek przypada 3 rocznica śmierci o. Jana Kapistrana Banacha, który przez 20 lat pracował w naszym Sanktuarium. Zapraszamy do modlitwy w intencji zmarłego podczas Mszy świętej o 18.30.
 
6. Parafialny zespół „Caritas” informuje, że w piątek (18 maja) od 16.00 do 18.00 wydawać będzie masło. Zapraszamy osoby, które korzystają ze stałej pomocy charytatywnej udzielanej przez nasze Sanktuarium.
 
7. W sobotę, 19 maja o godz. 11.00 bp Kazimierz Górny ukoronuje obraz Matki Bożej „Madonny z Puszczy” w Ostrowach Tuszowskich.
 
8. W niedzielę, 20 maja o 11.00 w Dębowcu kościół sanktuaryjny zostanie podniesiony do godności Bazyliki mniejszej. Tym uroczystościom przewodniczyć będzie kard. Dziwisz.
 
9. Parafia św. Krzyża przy ulicy 3-go maja w Rzeszowie zaprasza na 4. Rzeszowską Pielgrzymkę Pieszą do Lwowa od 25 do 30 czerwca 2012 r. Zapisy w salce katechetycznej w dniach 18 i 19 maja 2012 , w godzinach od 16.00 do 19.00. Koszt wpisowego 150 zł.
 
10. Nasza bernardyńska prowincja przyjmuje kandydatów do zakonu. Młodzi mężczyźni, którzy odczuwają, że Bóg wzywa ich do służby w Kościele mogą zgłaszać się do naszej furty zakonnej i prosić o rozmowę z którymkolwiek z ojców naszego klasztoru. Chętnie pomożemy w rozeznaniu powołania i odpowiemy na pytania związane z życiem zakonnym. Zachęcamy też do odwiedzania portalu www.powolanie.bernardyni.pl
 
11. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła;
- we wtorek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
- we środę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika;
- we czwartek – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
- w piątek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice.
 
12. W kiosku klasztornym można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, a także pamiątki z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.