Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Wielkanocna
1. W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do parlamentu europejskiego. W poczuciu odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny zachęcamy do głosowania zgodnie z własnym sumieniem.
 
2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza dzisiaj na Dzień Matki i Dziecka. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 12.15 w kościele Świętego Krzyża, a potem dalsza część programu na Rynku.
 
3. W poniedziałek 26 maja o 19.15 w Bazylice odbędzie się spotkanie dla mężczyzn, pt. „Bóg w portfelu i na koncie”. Będzie ono poświęcone kwestii finansów w chrześcijańskim życiu. Konferencję wygłosi Witek Wilk.
 
4. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00 w ramach siódmegodnia nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
5. Natomiast o g. 12.00 w kaplicy Matki Bożej Mszę świętą z okazji jubileuszu 35 lat kapłaństwa i 14 lat sakry odprawy ks. bp Jan Wątroba. Będą mu towarzyszyć księża, z którymi przyjmował święcenia kapłańskie w 1979 roku.
 
6. Przypominamy, że wnajbliższych dniach odbędziesię trzydniowykurs dla narzeczonych organizowany przez stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Rozpoczęcie w piątek o 18.00; zakończenie:w niedzielę o 17.00. Bliższe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kurs dla narzeczonych”.
 
7. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: Msza święta w naszym kościele o 12.00 i przemarsz o 13.00 ulicami miasta. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu.
 
8. W poniedziałek 2 czerwca zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim, autorem książki, pt. „Lista oprawców”poświęconej funkcjonariuszom bezpieki, aparatu sprawiedliwości i wojska z czasów komunizmu. Spotkanie w ramach cyklu „Książka warta spotkania” odbędzie się w dużej auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego o g. 19.15.
 
9. Dzień później, we wtorek 3 czerwca do naszego kościoła przybędzie Floribeth Mora Diazuzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II. Jej świadectwa będzie można wysłuchać w Bazylice, a także na placu św. Jana z Dukli, gdzie zostanie ustawiony telebim. Rozpoczęcie o g. 19.15.
 
10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu składali makulaturędo specjalnego kontenera wystawionego obok przystanku dla busów.
 
11. Urząd Marszałkowski oraz Fundacja „SOS Życie” zapraszają panie w wieku od 25 do 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne. Sąone prowadzone do 30 maja w specjalnym autokarze ustawionym obok Urzędu Marszałkowskiego. Obowiązuje rejestracja pod numerami telefonów:  801 08 09 10, 17 582 40 60.
 
12. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, wartościowe książki i dewocjonalia.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.