Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa)
1.Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą. Dzisiaj o godz. 19.30. odbędzie się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych. W programie znajdą się utwory nawiązujące do męki i śmierci Chrystusa. Gorąco zapraszamy na koncert.
 
2. We wtorek 31 marca w naszej Wspólnocie Klasztornej swoje imieniny obchodzi O. Amos Smolarek. O. Amos jest katechetą w Zespole Szkół Budowlanych, opiekunem Stowarzyszenia Rodzin przy naszej parafii, spowiednikiem i kaznodzieją. Dziękując mu za wszelkie dobro jakie wnosi do naszej społeczności życzymy, aby Bóg obdarzał go wieloma łaskami, a Matka Najświętsza otaczała płaszczem swej opieki. Wszystkich, którzy chcą otoczyć swoją modlitwą naszego solenizanta, zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.30.
 
3. Od dzisiaj do W. Środy  włącznie w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19, w W. Czwartek i W. Piątek do 17, w Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12.
 
4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
 
5. Wielki Czwartek  Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem umycia nóg, odbędzie się o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie Ks. Bp Kazimierz Górny, na zakończenie Liturgii przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy. Po Mszy św. parafialny Caritas rozprowadzał będzie poświęcone chlebki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na pomoc dla ubogich. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszej Caritas za wielki wysiłek i poświęcony czas, przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebujących, a wam wszystkim za złożone w różnej formie dary i modlitwy.
 
6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się również o godz. 18, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja naszych grup duszpasterskich. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy i Grobie, może być szczególną formą wynagrodzenia Bogu za nasze zaniedbania w modlitwie w ciągu roku.

7. Coroczna kolekta wielkopiątkowa (przy krzyżu)  jest wsparciem dla wspólnot wiernych i miejsc w Ziemi Świętej. Obecnie trwające prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie są wezwaniem do wielkiej modlitwy i niesienia pomocy i nadziei chrześcijanom, którzy dziś w Ziemi Świętej cierpią w różnoraki sposób
 
8. W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna wraz z poświęceniem ognia rozpocznie się o godz. 19 na placu przed Bazyliką.
 
9. Odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce w przyszłą sobotę 11 kwietnia przed Niedzielą Miłosierdzia.
 
10. Rada Osiedla 1000–lecia w dniu 2 kwietnia o godz. 20, w 10-tą rocznicę śmierci Jana Pwała II organizuje przy jego pomniku na rondzie specjalny jubileuszowy program na który zaprasza.
 
11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana ś.p. Alfreda Rojek  z ul. H. Sienkiewicza. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.