Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym ostatni dzień wystawy sprzętu i urządzeń gospodarstwa domowego z dawnych czasów, autorstwa Pana Józefa Woźnika pt. Ocalić od zapomnienia.Można ją obejrzeć po każdej Mszy św.
 
2. W dniach od 15 do 21 lutego będziemy w Kościele przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji uzależnionych od alkoholu. Również dobrowolnie podjęta abstynencja jest ważną formą wsparcia dla osób uzależnionych, ale też formą wynagrodzenia Bogu za różne osobiste nadużycia i brak umartwienia.
 
3. W środę, 18 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i  jałmużnę do Świat  Paschalnych. W naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Eucharystia sprawowana będzie o godz. 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głowy popiołem. Gorąco zachęcamy, abyście ten szczególnie cenny, w wymiarze duchowym czas, rozpoczęli modlitwą w świątyni.
W Środę Popielcową będzie również okazja, aby jałmużną wesprzeć ubogich. Po każdej Mszy św. parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek, za które zakupione zostaną artykuły spożywcze i środki czystości dla ubogich naszej parafii, którzy objęci są pomocą Caritas.
 
4. W piątek,  20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Trasa Drogi Krzyżowej poprowadzi wiernych ul. Szopena, Aleją Lubomirskich, ul. 3 Maja, przez Plac Farny i ul. Sokoła do naszej Bazyliki, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza  Biskupa. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, prosimy przynieść ze sobą świece.
 
5. W okresie Wielkiego Postu szczególną formą modlitwy podczas której rozważamy zbawczy Boży zamysł względem nas, są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do naszego sanktuarium zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek na godzinę 18 – tą. Dodatkowo Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie miała miejsce w każdy piątek o godz. 17, a z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewane będą w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 
 
6. Inną z form jałmużny wielkopostnej jest „Skarbonka Wielkopostna”, którą z bocznego ołtarza czy kiosku klasztornego może do domu zabrać każda rodzina i podzielić się z ubogimi tym, co nie jest konieczne do zakupienia, a także baranek Caritas na stół wielkanocny. Zachęcamy też do nabywania książek o tematyce religijnej i czytania prasy katolickiej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.