Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Zwykła
1. Jeszcze przez najbliższy tydzień trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na wiercenie studni w Kamerunie. Na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony jest kontener na makulaturę.
 
2. Zapraszamy do udziału w Sympozjum naukowym: „Człowiek w świecie wartości”, które odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie we wtorek, 21 lutego. Rozpoczęcie Sympozjum o godz. 8.00 Mszą św. w naszej Bazylice.
 
3. W tym roku przypada 50-lecie istnienia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele Katolickim. Z tej racji nasza Wspólnota Matki Bożej Rzeszowskiej, zaprasza na Czuwanie Modlitewne w  Bazylice w dniu 18 lutego o godz. 15, którym rozpoczniemy obchody tego jubileuszu w naszej diecezji. Więcej informacji zamieszczamy na plakacie.
 
4. W tym roku przypada 25-lecia powstania Diecezji Rzeszowskiej, jest to zarazem  Rok  Maryjny, dlatego  Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Diecezji Rzeszowskiej oraz Redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej” organizuje dwie pielgrzymki diecezjalne: do Rzymu i do Fatimy. Pielgrzymka do Rzymu odbędzie się w daniach 19 - 25 kwietnia, natomiastPielgrzymka do Fatimy i sanktuariów Europy Zachodniej odbędzie się w dniach 2 – 14 sierpnia. Bliższych informacji można zasięgnąć w Kurii u ks. Józefa Kuli, oraz w rzeszowskim biurze El Holiday.  
 
5. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza na film pt.: „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce, którego emisja rozpocznie się od 17 lutego. Również od 17 lutego  w kinach wyświetlany będzie dobry film Martina Scorsese (Skorseze) pt.: „Milczenie”. Ten epicki dramat religijnyopowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi
i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze
” .
 
6. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką i ciekawe książki o tematyce religijnej.
 
7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Eugenia-Helena Tarka zam. przy ul. M. Konopnickiej 6 i Sławomir-Piotr Augustyn zam. przy ul. Grunwaldzkiej 17.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.