Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
6 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniuw liturgii Kościołaprzeżywać będziemy:
-   w sobotę – Święto Katedry św. Piotra Apostoła
 
2. We wtorek 25 lutego podczas katechezy audiowizualnej gościć będziemy Tima Guénarda, który podzieli się świadectwem swojego życia. Serdecznie zapraszamy.
 
3. Parafialny Zespól Caritasw poniedziałek 17 lutego w godz. 16.00-19.00 i we wtorek 18 lutego w godz. 16.00-18.00 będzie wydawać żywność osobom ubogim i potrzebującym z terenu naszej Parafii. Prosimy, aby wziąć ze sobą dowód osobisty.
 
4. Od 24 do 26 lutego w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28, będzie wyświetlany film dokumentalny „Jak pokonać szatana”. Autorem jest Michał Kondrat, wieloletni asystent warszawskiego egzorcysty ks. Jana Szymborskiego, absolwent Podyplomowych Studiów Kierownictwa Duchowego na UKSW w Warszawie. W filmie wypowiadają się między innymi doświadczeni egzorcyści, jak O. Gabriele Amorth i Cipriano de Meo, a także Anna Golędzinowska, autorka książki „Ocalona z piekła”. Film był prezentowany podczas zjazdu egzorcystów w Niepokalanowie oraz asystentom kościelnym Civitas Christiana.
 
5. Dzięki decyzji  rezerwacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej TV Trwam od 15 lutego mogła wejść na naziemny multiplet MUX1 i po odpowiednim przeprogramowaniu odbiorników może być obierana bez zestawu satelitarnego. To zwycięstwo ludzi dobrej woli i modlitwy. Pierwszym programem kanału na multipleksie była transmisja na żywo z mszy na Jasnej Górze, której w nocy z 14 na 15 lutego przewodniczył abp Zygmunt Zimowski a homilię wygłosił abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.
 
6. Trwa remont łącznikamiędzy przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace.
 
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i pamiątek w kiosku klasztornym.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o g. 18.00.
 
     9.            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jan Kordoń, zamieszkały przy ul. Marszałkowskiej 14 oraz śp. Stanisława-Teresa Więcek, zamieszkała ul. Ks. Jałowego 11. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2014-02-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.