Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 IV 2019 r. - V niedziela Wielkiego Postu
1.Dzisiaj w naszym sanktuarium i parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. W tym roku naszym rekolekcjom towarzyszą relikwie św. Bernardyna ze Sieny, którego figurę widzimy w prezbiterium. Rekolekcje głosi O. Bolesław Opaliński, który prowadzi peregrynację relikwii po klasztorach naszej bernardyńskiej prowincji.
 
2. Na bocznych ołtarzach i na półkach za ławkami znajduje się program rekolekcji, gorąco prosimy aby go zabrać do domu i aktywnie uczestniczyć w tych duchowych ćwiczeniach. Przez najbliższe trzy dni rekolekcyjne porządek jest trochę zmieniony  i Msze św. odprawiane będą o godzinie:  6, 7.30, 9, 10.30 i 18.00. Zachęcamy do spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek, aby w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św. i wraz z błogosławieństwem rekolekcyjnym zyskać odpust zupełny. Gorąco zapraszamy na stanowe nauki rekolekcyjne: dla grup apostolskich jutro po Mszy św. o godz. 10.30. Nauka stanowa dla kobiet jutro po wieczornej Mszy św., nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszy św. wieczornej. Tradycyjnie już, ofiary złożone na tacę we wtorek i środę przeznaczone będą na potrzeby wspólnoty klasztoru w Krakowie, gdzie obecnie pracuje O. Rekolekcjonista.
 
3. W środę w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Módlmy się w intencji młodzieży, aby nie porzucała dróg prowadzących do Chrystusa, a w nauczycielach i wychowawcach mogła znaleźć mądrych i odpowiedzialnych przewodników.
 
4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na placu przy Bazylice przed Sumą o godz. 12.
 
5. Diecezjalne Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych na Niedzielę Palmową na godzinę 11 do Parku Papieskiego przy Katedrze Rzeszowskiej. 
 
6. Parafia w Niechobrzu w przyszłą niedzielę, organizuje jubileuszową edycję Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Misterium o godz. 19 w parku przy kościele.
 
7. Referat ds. duszpasterstwa młodzieży organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się 27 kwietnia w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 15.30. Zapisy w Instytucie.
 
8. Przypominamy, że zarówno nasz sklepik jak też kawiarenka czynne są codziennie i zapraszają w swoje podwoje, a mych zachęcamy, abyście po Mszy św. zakupili wielkanocnego baranka i świecę (paschałkę), z których dochód przeznaczony jest na charytatywne dzieła Caritas prowadzone również w miejscach kataklizmów i wojen.
 
9. Dziękujemy za produkty żywnościowe dla ubogich, składane do kosza przy ołtarzu św. Franciszka, oraz za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, składane do skarbony. Przedświąteczne wydawanie żywności dla ubogich naszej parafii będzie miało miejsce w najbliższy czwartek i piątek – 11 i 12 kwietnia od 15.30 do 18. 
 
10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Czesława Job, zam. przy ul. Ks. Jałowego. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-04-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.