Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie
1.Dzisiaj ma miejsce pielgrzymka Osób konsekrowanych do Matki Bożej w Dębowcu. W Roku Życia Konsekrowanego jaki przeżywamy w Kościele Powszechnym, módlmy się za osoby zakonne, oraz o nowe powołania do życia zakonnego.
 
2. Jutro zapraszamy do Katedry na Mszę św. w intencji Księdza BiskupaJana Wątroby, ordynariusza naszej diecezji z racji 15 – tej rocznicy jego święceń biskupich. 

3. We wtorek 6 dzień Nowenny do św. Antoniego, przed odpustem ku jego czci. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny oraz uczczenie relikwii świętego.
 
4. W  piątek, 29 maja w auli Instytutu Teologicznego w Rzeszowie, organizowany jest kurs wychowawcy, kierownika placówki wypoczynku i kierownika wycieczki dla osób zaangażowanych w życie Kościoła. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Zgłoszenia: Ks. P. Tomoń: ptomon@rzeszow.opoka.org.pl
 
5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku w Studium Muzyki Liturgicznej, jakie miało miejsce przez cały kolejny rok szkolny w naszym Bernardyńskim Centrum.
 
6. W przyszłą sobotę – 23 maja, w naszej bazylice odbędzie się Nocne Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20.00, a zakończenie Mszą św. o 24.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, wszystkich wiernych, a także tych zagubionych.
 
7. Gorąco dziękujemy za złożone minionej Niedzieli datki do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu. Dziękujemy również zespołowi naszego Caritas, który zebral kwotę: 7 657 zł na ten cel.
 
8.  W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek świętego Feliksa z Cantalice, zakonnika
- w środę święto św. Bernardyna ze Sieny, franciszkańskiego zakonnika
 
9. Każdego dnia zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które w naszej świątyni śpiewane jest o godz. 18.
 
10. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Emilia Bielasińska z ul. Sobieskiego. Polecajmy ją, miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.