Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie
1.W przyszłą sobotę – 14 maja, w naszej bazylice odbędzie się Nocne Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 20.00, a zakończenie Mszą św. o 24.00. Czuwanie modlitewne poprowadzą Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z diecezji Rzeszowskiej. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
2. W Niedzielę, 15 maja, odbędzie się w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym Marszu będzie prof. Bogdan Chazan. Zapraszamy do licznego udziału.
 
3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu,naNiedzielę 15 maja została wyznaczona IV ogólnopolska składka na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 
4. O. Konstancjusz wraz z teatralną Grupą św. Antoniego zapraszają na spektakl pt: „Powrót syna marnotrawnego”, który będzie wystawiony w auli JPII dzisiaj i w przyszłą Niedzielę o godz. 13.
 
5. W najbliższy czwartek i piątek od godz. 16 do 18 Parafialny Caritas będzie wydawał żywność dla ubogich z naszej parafii.

6. Kino Zorza i Kino Helios w Rzeszowie zaprasza na projekcję godnych polecenia filmów: „Młody Mesjasz”  i „Błogosławiona wina”.

7. Do 22 maja trwa akcja zbierania książek pt.: „Oddaj książkę Małym Pacjentom” , która ma na celu zorganizowanie w 150 szpitalach na terenie Polski, biblioteczki wartościowych książek na oddziałach dziecięcych, tak aby każde dziecko opuszczające szpital mogło ze sobą zabrać do domu ulubioną książkę. Pani poseł Krystyna Wróblewska włączyła się w tę akcję i udostępniła swoje biuro przy ul. Hetmańskiej 9, gdzie można ofiarować takie książki.

8. Trwa 9-cio tygodniowa Nowenna do św. Antoniego. We wtorki o godz.9.00 Msza św. z kazaniem i modlitwy w intencjach powierzonych wstawiennictwu Orędownika z Padwy. Zachęcamy do składania próśb w skarbonie przy ołtarzu świętego.

9. W Liturgii tygodnia przeżywamy: jutro uroczystość Św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski, w czwartek św. Leopolda Mandicia, kapłana, w piątek Najśw. Maryi Panny Fatimskiej, w sobotę święto św. Macieja, Apostoła.

10. Dzisiaj  jeszcze zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, które każdego dnia odprawiane jest o godz. 18.

11. Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, zachęcamy też do czytania książek i prasy katolickiej, które tam można zakupić.

12. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. + Teresa Jędrzejczyk, zam. ul. Kochanowskiego 31. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.