Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym samym kończy się okres wielkanocny, w którym każdy katolikpowinien przyjąć komunię świętą. Tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii świętejw najbliższych dniach.
 
2. W zeszłym tygodniu w naszym kościele gościliśmy misjonarza z Ameryki Południowej o. Seweryna Matyjasika. W jego imieniu, a także w imieniu pozostałych ojców pracujących w Argentynie pragniemy złożyć podziękowania wszystkim, którzy złożyli swoje datki na rzecz misji w tym kraju. Ojciec Seweryn zebrał 8260 złotych, 40 euro i 37 dolarów amerykańskich. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
3. Przy naszym Sanktuarium powstała niedawno Wspólnota Modlitewna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez swoją modlitwę członkowie wspólnoty pragną wynagradzać Bogu za grzechy własne, swoich bliskich i całego świata. Grupa zaprasza do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem do kaplicy Matki Bożej w każdy poniedziałek o g. 17.00.
 
4. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie informuje, że egzaminy wstępne dla osób ubiegających się o przyjęcie do Seminarium odbędą się we czwartek, 28 czerwca o g. 9.00. Podstawą przyjęcia do Seminarium są wyniki egzaminu pisemnego z literatury polskiej, ustnego z wiedzy religijnej oraz rozmowa kwalifikacyjna.
 
5. Informujemy, że także nasza bernardyńska prowincja zakonna przyjmuje kandydatów do kapłaństwa i na braci zakonnych. Młodych mężczyzn, którzy chcieliby rozeznać swoje powołanie zapraszamy do furty naszego klasztoru, gdzie będą mogli umówić się z którymkolwiek z ojców na rozmowę.
 
6. Nasze Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza młodzież do udziału w Kalwaryjskich Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach od 2 do 5 lipca. W programie:wspólna modlitwa, koncerty i spotkania z ciekawymi ludźmi. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej www.kdm2012.pl
 
7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00;
-   we środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Świętego Ojca Franciszka z Asyżu;
-   we czwartek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
-   w sobotę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 
8. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce duchowej, a także pamiątki z naszego sanktuarium, wśród których polecamy szczególnie modlitewnik „Rzeszowska Pani”.
 
9. Dzisiaj o g. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
 
10. Pomódlmy się jeszcze w intencji o. Waldemara, który od kilku dni przebywa w szpitalu – Pod Twoją obronę…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.