Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. W dniu dzisiejszym ośmielamy się zwrócić z prośbą do wszystkich parafian i sympatyków naszego kościoła z prośbą o pomoc finansową w zorganizowaniu uroczystości Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. W piątek odebraliśmy feretron, w którym figura Matki Bożej Rzeszowskiej zostanie przeniesiona na plac koronacyjny w dniu 12 września. Feretron można zobaczyć w kaplicy Serca Pana Jezusa. Niedługo gotowa też będzie nowa sukienka jubileuszowa i komplet ornatów na wrześniowe uroczystości. Przy wyjściu z Bazyliki stoją nasi Ojcowe ze skarbonami, do których można wrzucać datki. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy na te cele składają ofiary pieniężne.
 
2. Przypominamy, że dzisiaj o 13.00 „Teatr młodych” wystawi sztukę „Chrystus połamany”. Przedstawienie odbędzie się w auli bł. Jana Pawła II.
 
3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codzienne o 18.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców z dziećmi, także młodzieży. Zachęcamy też, by w majowe wieczory gromadzić się przy figurach Matki Bożej i tam śpiewać pieśni maryjne.
 
4. W przyszłą rozpoczynamy Jubileuszowe Misje Święte, które poprowadzą Ojcowie z Kalwarii Zebrzydowskiej: o. Gracjan Kubica, kustosz sanktuarium i o. Egidiusz Włodarczyk, wykładowca w naszym seminarium. Program misji dostępny jest na folderach wystawionych pod chórem i w przedsionku kościoła, a także na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl Do wzięcia udziału w misjach zaproszeni są nie tylko nasi parafianie, ale także członkowie wszystkich grup działających przy Sanktuarium oraz sympatycy naszego kościoła. Prosimy o gorącą modlitwę w intencji misji.
 
5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – święto św. Macieja Apostoła, a w naszym kościele kolejna Msza w ramach nowenny przed uroczystością św. Antoniego o 9.00;
-   we środę – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
-   we czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;
-   w piątek – wspomnienie obowiązkowe św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
-   w sobotę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.
 
6. W związku z gradobiciem i huraganem, który dotknął miasto i gminę Głogów Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane poszkodowanym. Zbiórka zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 
7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymko-wycieczce do Włoch w dniach od 9 do 22 lipca. W czasie wizyty w Rzymie i Watykanie pragniemy spotkać się z Ojcem świętym Franciszkiem i prosić Go o poświęcenie nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej. W zakrystii można otrzymać program wyjazdu. Tam też przyjmowane są zapisy.

8. Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a więc komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD. Dochód zostanie przeznaczony jako wsparcie dla misji. Sprzęt można składać w najbliższą środę w godzinach od 8.00 do 14.00 obok bramy wjazdowej na podwórze klasztorne przy przystanku dla busów.
 
9. W kiosku klasztornym polecamy prasę religijną i pamiątki z naszego Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.