Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
1. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą świętą o g. 12.00 sprawowaną przez ks. inf. Stanisława Maca w naszej Bazylice.
 
2. Wczoraj zakończyliśmy sprawowanie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy brali w nich udział. Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które sprawowane będą – podobnie jak majówki – o g. 18.00.
 
3. W poniedziałek o g. 19.15 w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego będzie miało miejsce spotkanie z Tadeuszem Płużańskim, autorem książki, pt. „Lista oprawców” taktującej o funkcjonariuszach aparatu państwowego z okresu  komunizmu, którzy w naszych czasach cieszą się wieloma przywilejami i wysokimi emeryturami. W czasie spotkania będzie można nabyć książkę i uzyskać autograf autora.
 
4. We wtorek o 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem w ramach kolejnego dnia nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.
 
5. Natomiast wieczorem do naszego kościoła przybędzie Floribeth Mora Diaz, aby zaświadczyć o cudzie uzdrowienia, który stał się podstawą w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II. Spotkanie w cyklu katechez audiowizualnych rozpocznie się o 19.15 i będzie transmitowane na telebimie przed kościołem, dla wszystkich którzy nie zmieszczą się wewnątrz świątyni.
 
6. We czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o g. 18.30.
 
7. W piątek zachęcamy do przyjmowania komunii świętej wynagradzającej za grzechy. Stosowne nabożeństwa zostaną odprawione po Mszy świętej o 9.00 oraz w czasie nabożeństwa wieczornego o 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi na g. 16.00 i na Mszę o 16.30.
 
8. W sobotę odwiedziny chorych naszej parafii rozpoczną się jak zwykle w godzinach porannych. O 9.00 w Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a po niej odbędzie się pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 
9. Z radością informujemy, że począwszy od czerwca w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym będzie można skorzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa. Mecenas Marcin Serafin będzie przyjmował w I i III środę miesiąca od 16.30 do 18.00, natomiast psychoterapeutka p. Agnieszka Bryła – w każdy czwartek od 17.00 do 20.00. Aby skorzystać z porad należy najpierw dokonać telefonicznej rejestracji pod numerem 537 210 077.
 
10. W dniach 20 i 21 czerwca w hali sportowej na Podpromiu odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne z modlitwą uzdrowienia na zakończenie 2. Festiwalu Wiary. Rejestracja uczestników i bliższe informacje są dostępne na stronie www.festiwalwiary.pl.
 
11. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, wartościowe książki i dewocjonalia. W tym tygodniu polecamy szczególnie ręcznie malowane ikony pochodzące z naszej bernardyńskiej pracowni artystycznej w Lublinie.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.