Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Zwykła
1.W najbliższy wtorek o godz. 8.00. w naszej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Konferencji Naukowej na temat: „Człowiek w świecie wartości”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Szczegółowe informacje zamieszczamy w gablocie kościelnej.
 
2. W dniach od 26 lutego do 4 marca przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Już dziś zachęcamy do modlitwy  za ludzi uzależnionych od alkoholu, a przez nich współuzależnionych, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu, który rozpoczynamy w dniu 1 marca.
 
3. Parafia Chrystusa Króla w Rzeszowie zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie sięwe wtorek, 21 lutego, o godz. 18.00. Gościem specjalnym będzie Marcin Jakimowicz, który podzieli się z uczestnikami swoim świadectwem.
 
4. W piątek, 3 marca o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, a zakończenie w naszej Bazylice, gdzie będzie sprawowana Msza św. Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w tym publicznym wyznaniu wiary. Prosimy przynieść świece.
 
5. Nasze Sanktuarium organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 13 do 20 maja tego roku. Zainteresowani więcej informacji znajdą na plakacie, oraz na ulotkach w kruchcie kościoła. Pielgrzymkę organizuje i zapisy prowadzi o. Zefiryn Mazur.
 
6. W najbliższy czwartek i piątek,23 i 24 lutego, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność osobom objętym naszą opieką w godzinach od 16 do 18.
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką i ciekawe książki o tematyce religijnej.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: w środę święto Katedry św. Piotra, Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Polikarpa, bpa i męczennika.
 
9. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Elżbieta Anna Maroń zam. przy ul. Podchorążych 3, i Andrzej – Roman Miąsik zam. przy ul. Jabłońskiego 7.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.