Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Zwykła
1. Za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego czasu przez modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Zadbajmy także o post i pomoc bliźnim w potrzebie.
 
2. W Środę Popielcową Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, a także o 16.30 i 18.30.
 
3. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jednego do syta i dwóch mniejszych.
 
4. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjne odprawiane będą według następującego porządku:
- Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
- Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
- Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10 (oprócz najbliższego piątku);
- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
5. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów. Odpust można zyskać codziennie za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, półgodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu lub półgodzinną, pobożną lekturę Pisma Świętego. Odpust za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu.
 
6. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 25 marca. W tym roku poprowadzi je ks. Jacek „Wiosna” Stryczek, znany krakowski kapłan, inicjator m. in. „Szlachetnej paczki”. Równolegle z rekolekcjami ogólnymi ksiądz Jacek będzie prowadził rekolekcje dla mężczyzn.
 
7. W dniach 19- 25 lutego przeżywać będziemy 45 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wraz z rosnącym poziomem spożycia alkoholu, rozszerzającymi się patologiami i coraz większym stopniem narażenia młodzieży na uzależnienia, zachęcamy do gorącej modlitwy i podejmowania innych działań mających na celu promowanie trzeźwości.
 
8. W najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Potem nastąpi przejście do naszego kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 
9. Wszystkich, którzy pragną nauczyć się medytacji Słowa Bożego zapraszamy w kolejne soboty Wielkiego Postu na godzinę 17.00 do auli bł. Jana Pawła II. Prosimy, aby zabrać ze sobą Pismo Święte (najlepiej Biblię Tysiąclecia) i notatnik. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę.
 
10. W związku z trudną sytuacją rolnictwa w Polsce, a zwłaszcza na Podkarpaciu, Duszpasterstwo Rolników Diecezji Rzeszowskiej organizuje spotkanie dla przedstawicieli rolników, które odbędzie się w sobotę, 25 lutego o g. 10.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 25. Na spotkanie serdecznie zaprasza ks. bp Kazimierz Górny.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 
12. W rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu pomódlmy się jeszcze:
Królowo i Matko nasza, poprzez pragnienie, które Twój Syn przeżywał z miłości dla nas, błagamy o Twoją pomoc dla wszystkich uzależnionych. Matko Bożej łaski, uproś u Twego Syna miłosierdzie dla nich. Zdani tylko na samych siebie są bezsilni, lecz przez Twoje wstawiennictwo i za łaską Twego Syna zwycięstwo będzie ich udziałem. Bądź ich orędowniczką i cudowną pomocą przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.