Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
7 Niedziela Zwykła
1. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wzywa do solidarności z narodem ukraińskim w tych trudnych dla niego chwilach. Najbliższy piątek (28 lutego) będzie ogólnopolskim dniem modlitwy i postu w tej intencji.
 
2. W najbliższy wtorek zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Silniejszy od nienawiści”, której gościem będzie były mistrz Francji w boksie Tim Guénard. Rozpoczęcie o 19.10. Informujemy też, że po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek Tima i uzyskania autografu.
 
3. Dnia 11 lutego minęła 70. rocznica rozstrzelania przez hitlerowców 10 członków ruchu oporu. Wydarzenie to upamiętnia pomnik przy ul. Partyzantów, zwany „Pomnikiem 10 rąk”. Z taj okazji w najbliższy czwartek o 18.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie ks. bp Edward Białogłowski. Msza będzie miała szczególną oprawę muzyczną, a po niej odbędzie się koncert upamiętniający ofiary wojennego terroru.
 
4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca marca. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w godzinach przedpołudniowych. Na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo wynagradzające.
 
5. W tym dniu w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowieo g. 12.00, odbędą się obchody jubileuszu 100-lecia urodzin ks. infułata Józefa Sondeja. Mszę św. poprzedzi Konferencja okolicznościowa, o g. 10.00.
 
6. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza 6-cio i 7-mio latki na Dzień Otwarty  w sobotę 1 marca w godzinach 10.00-14.00. Szczegóły dostępne na stronie internetowej szkoły: www.sp1.rzeszow.pl
 
7. Trwa remont łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace swoją modlitwą i ofiarami materialnymi. Mamy nadzieję, że pracę uda się zakończyć przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.
 
8. Przygotowany jest już nowy mechanizm do zasłaniania cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej i ochrony jej przed zniszczeniem. Obecnie wykonawca prac oczekuje tylko na specjalną hartowaną szybę, która została zamówiona w Niemczech.
 
9. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Halina Elżbieta Wójtowicz, zamieszkała przy ul. Konopnickiej 14. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.