Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 III 2020 r. - II niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiejszy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany pod hasłem: „Eucharystia i misje” mobilizuje nas do duchowego wsparcia naszych misjonarzy, którzy obecnie w 98 krajach pracują w liczbie 1903. Również dzisiejsza taca przeznaczona jest na ich wsparcie.
 
2. Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca, pod hasłem "Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!".  O godz. 9:30 Mszy Świętej przewodniczył będzie Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Archidiecezji Częstochowskiej; w czasie Mszy św. złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. prelekcje i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
 
3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w Niedziele o godz. 17.30.
 
4. Dzielimy się z wami troskami i radościami. Już na Wielki Tydzień, chcemy zawiesić odrestaurowany krzyż w absydzie świątyni, ale jeszcze wcześniej, bo 29 marca gościć będziemy Telewizję Polonia. Nasze sanktuarium i bazylika, zostały wyróżnione na Podkarpaciu i w 5. Niedzielę W. Postu o godz. 13 będzie z naszej Bazyliki na żywo transmitowana Msza św. przez TV Polonia. Już dzisiaj serdecznie Was zapraszamy.
 
5. W tym roku przypada 50. Rocznica utworzenia naszej Parafii. Za sugestią Ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby, który chce tym obchodom przewodniczyć, ze względu na napięty grafik jego obowiązków poprosił, aby była to ostatnia Niedziela czerwca.
 
6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. + Jadwiga Emilia Woźniak, zam. przy ul. Ks. Jałowego, oraz Czesław Bronisław Wisz, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu a nasz Panie…
 
7. Polećmy jeszcze Matce Najświętszej, tej szczególnej kobiecie wszystkie babcie, mamy, żony i siostry, by im towarzyszyła w życiu i miała je w swojej opiece. Pod Twoją obronę… .
Autor:Klasztor / 2020-03-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.